Biz de gitmeyiz!

Biz de gitmeyiz!
Perşembe 29.03.2012 02:47

"İngiltere holiganlar yüzünden beş yıl süreyle Avrupa'ya gitmedi de ne oldu? İngilizler kendi aralarında gayet güzel devam ettiler"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, futboldaki şike iddiaları ve sonrasında verilecek cezalar konusunda yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta UEFA Kongresi'nde açıkladığı, ceza verirken fail ile tüzel kişiliklerin ayrılması gerektiği düşüncesini tekrarlayan Erdoğan, "8 takım birden ligden düşerse ne olur, futbol biter. Ceza davası ile TFF'nin kararını birbirinden ayırmak lazım" dedi.

SAHAYA YANSIDI MI?
Başbakan Erdoğan, Seul'den Tahran'a uçarken yakıt ikmali sırasında gazetecilerle sohbet etti. Konu yine şike iddialarına geldi. Başbakan, "Şike konusunda siz 'suçun şahsiliği' vurgusunda bulunmuştunuz?" sorusu üzerine şöyle konuştu: "Doğru. Platini'ye söyledim. O da 'Haklısınız ama uygulama böyle' dedi. Ben de 'Düzeltelim o zaman' dedim. Şike sahaya yansımış mı bakılır ve karar ona göre verilir.

Aksi halde kulübü cezalandırmak neden? Para cezası vermek neden? 8 takım birden ligden düşerse ne olur, futbol biter. Ceza davası ile TFF'nin kararını birbirinden ayırmak lazım. Platini'ye de İngiltere örneğini verdim. Orada holiganlar yüzünden Thatcher (İngiliz Başbakanı) İngiliz takımlarının Avrupa'ya çıkışını 5 yıl yasakladı. Ne oldu? Kendi aralarında devam ettiler. Döndükleri sene şampiyon oldular."

F.BAHÇE VE TRABZON
Türk takımları arasında Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etmelerine rağmen gidemeyen iki takım Fenerbahçe ve Trabzonspor oldu. Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de şampiyon olan Fenerbahçe, şike iddiaları nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne gidemedi. Trabzon ise, 1977-78'de Kopenhag'la oynadığı Şampiyon Kulüpler Kupası maçında yaşananlar yüzünden ertesi sezon Kupa Galipleri Kupası'na katılamadı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN