500 bin doları borç diye verdi

500 bin doları borç diye verdi
Salı 01.05.2012

TFF eski başkanı Özgener, F.Bahçe'nin Manisaspor'a teşvik gönderdiği iddiaları için, "O para Aziz beyin, Kenan Yaralı'ya verdiği borç paraydı" dedi

Davanın tanıklarından TFF Eski Başkanı Mahmut Özgener, menajerlik sınav sorularının çalınmasına, şike ve teşvik, hakem atamaları ilişkin sorulara yanıt verdi. Özgener, soruların çalınmasıyla ilgili ifadesinde, "Sınav sonuçları bize geldiğinde, 8 kişinin cevap kağıdının birbirine çok benzer olduğunu, yanlış yapılan 3 sorunun da birbiriyle aynı olduğunu gördük. Bunun üzerine sınavı iptal ettik. Bu sorular bizden bir şekilde çıkmış" diye konuştu.

PARAYA KARŞI ÇEK
Özgener, Aziz Yıldırım'ın, "Manisaspor'a teşvik primi verildiği iddiasına ilişkin bir tape var. Bunu açıklar mısın?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Manisa Başkanı Kenan Yaralı'nın işleri bozuktu. Bir telefon konuşmamızda bana, Aziz beyden 500 bin dolar borç aldığını, karşılığında da 4 adet çek verdiğini söyledi. Tape buna ilişkindir."

KİMSEDEN KORKMAM
Yıldırım'ın, "Fenerbahçe'den bir yetkilinin ya da benim, hakem atanmasına ilişkin bir isteğimiz oldu mu?" diye sorması üzerine Özgener, "Kesinlikle olmadı" cevabını verdi. Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede de, ''İddianamede sizin Aziz Yıldırım'dan korktuğunuz yer alıyor. Yıldırım'dan korkuyor musunuz?'' sorusu üzerine Özgener, ''Ben Allah'tan başka kimseden korkmam'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN