Ne savunması!

Ne savunması!
Çarşamba 02.05.2012

İddianamede adı geçmeyen ancak haklarında disiplin soruşturması açılan birçok kulüp, TFF'yi topa tuttu. Kayseri ve Bursa, PFDK'ya savunma vermeme kararı aldı

Futbol Federasyonu'nun iddianamede adı geçmeyen kulüpleri de PFDK'ya sevk etmesi, infiale yol açtı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören her ne kadar, "Amacımız, suçlu olmadıklarını bildiğimiz bu kulüplere yargısal aklanma hakkı vermektir" dese de, tepkiler çığ gibi. Galatasaray ve Trabzonspor, sürecin başından beri Futbol Federasyonu'nu zaten ağır biçimde eleştiriyor. Sürpriz bir şekilde sürece dahil edilen ve bu yüzden büyük bir şok yaşayan Anadolu'nun iki büyük kulübü Kayserispor ve Bursaspor da TFF'yi topa tuttu!

KÜME DÜŞÜRÜLMEKTEN AĞIR
Kayserispor Yönetim Kurulu, TFF'nin kulüplerini PFDK'ya sevk etmesini "utanç verici" olarak yorumlarken, yapılan açıklamada, "Disiplin Kurulu'na sevk edilmek bizim için onur kırıcı ve küme düşürülmekten daha ağır" denildi. "Hiçbir şike bulgusuna rastlamadık ama herkesi disipline sevk ediyoruz" ifadesinin kabul edilemez bir çelişki olduğu vurgulanan açıklamada, "Kulübümüz, bu kepazeliğe ortak olmayacak ve savunma yapmayacaktır. Bu kararı alarak herkesi pisletme amacı güdenler, kendi oyunlarına devam etsinler" sözlerine yer verildi.

YAZICI: EN UFAK ŞÜPHE YOK
PFDK'nın savunmasını istediği Bursaspor'da ayakta! Yeşil-beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı, kulübün internet sitesinden de yayınlanan açıklamasında, "Bırakın suçlu olmayı, suça dönük en ufak bir şüphe bile söz konusu olmaması nedeniyle, PFDK tarafından bizden istenen savunmayı yapmayacağımızı, camiamıza ve kamuoyuna duyururuz" dedi.

KAYSERİSPOR BU İSTEK KARŞISINDA ŞAŞKIN
Manisaspor maçında sonucu etkilemeye yönelik bazı eylemlerden dolayı PFDK'ya sevk edilen Kayserispor, şaşkın! Sarı-kırmızılı kulüp yaptığı açıklamada, "İstenen savunma belgesi içinde görüleceği üzere, kulübümüzün hiçbir yetkilisi veya sporcusu herhangi bir hukuka aykırı faaliyetin içinde olmamıştır. Bu açıkça belirtilmiştir. Nasıl bir savunma yapacağımız konusunda çaresiz" denildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN