UEFA diyor ki

UEFA diyor ki
Çarşamba 02.05.2012

--> Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı karar sadece kendisini bağlar. Ancak alınan karar, UEFA'nın kurallarına uymazsa bunun mutlaka bedeli olur.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun önceki gün aldığı tarihi kararların yankısı sürerken, futbolseverlerin kafasında "Bu işe UEFA ne diyecek?" sorusu belirdi. Fotomaç, tüm Türkiye'nin cevabını merak ettiği bu sorunun yanıtını almak için UEFA yetkilileriyle temasa geçti ve 58. maddede yapılan değişikliğin nasıl karşılandığını sordu. Fotomaç'a açık yüreklilikle yanıt veren UEFA Medya Masası yetkilileri şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

'FEDERASYONA BiR ÖNERiDE BULUNMAYIZ'
"Türk Futbol Federasyonu'nun aldığı her türlü lokal karar, kendilerinin sorumluluğundadır. UEFA'nın bu konuyla ilgili TFF'ye öneride bulunması söz konusu değildir. UEFA, federasyonların aldığı kararlarda kesinlikle yaptırım gücü kullanmaz. Fakat alınan kararlar eğer UEFA'nın kurallarına uymazsa, bunun mutlaka bir bedeli olur. UEFA, kendi kurallarını çiğnenmesine hiçbir şekilde göz yummaz. Tüm ülke federasyonları buna göre davranmalıdır. TFF'nin almış olduğu karar en kısa zamanda UEFA tarafından değerlendirilecek ve sonuç hem yazılı olarak TFF'ye iletilecek hem de uefa.com sitesinden açıklanacaktır."

RAPORDA ÖYLE BiR iFADE YOK
TFF Yönetim Kurulu üyeleri Taylan Üner ve Mustafa Beyazlı'nın 58. madde değişikliğine karşı çıktıkları ve şerh koydukları belirtildi. Mustafa Beyazlı konuyla ilgili olarak Fotomaç'a şunları söyledi: "Etik Kurulu raporunda 'Şike sahaya yansımamıştır' diye bir ifade yok. Didik didik ettim ama o ifadeyi bulamadım."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN