Gerilim filmi

Gerilim filmi
Pazartesi 07.05.2012

Gece otelin önüne gelen tekneler teneke çalarak takımı uyutmadı, küfürlü tezahüratlar yaptı. Maç başlayınca film koptu. Trabzon taraftarı yabancı madde yağdırdı, oyun yedi kez durdu

F.Bahçe, Trabzon'da gerilim filmlerini aratmayacak anlar yaşadı. Sarı-lacivertli kafile önceki akşam Trabzon'a indiğinde Başbakan'a yapılan özel koruma sistemiyle Novotel'e geçti. Sıkıntı otelde başladı. Otelin etrafında bulunan taraftarlar Aykut Kocaman'a küfrederken, gece yarısı 8-10 balıkçı teknesi, denizden otele yaklaştı. Bir anda teneke çalarak ve küfürlü tezahüratlar yaparak oteli ayağa kaldırdılar. Tüm kafile olayları izlemeye başladı. Teknedeki taraftarlar bir yandan teneke çalıyor bir yandan da balıkçılıkta kullanılan dev projektör ışıklarını otele doğru tutarak rahatsızlık vermeye çalışıyordu. Bu sırada bazı futbolcuların uykuya daldığı ve olaylar nedeniyle uykusundan kalktığı ifade edildi. Bu gürültü ve ışık tutma olayı yarım saat sonra durdu. Yaklaşık 15-20 dakika sonra tekrar başladı. Yine aynı olaylar yaşanmaya başlayınca bu kez Sahil Güvenlik ekipleri olaya müdahale etti ve tekneleri otelden uzaklaştırdı. Gece yarısı meydana gelen olayların görüntüleri FB TV kameraları tarafından kayıt altına alındı.

Olaylar, maç sabahı yapılan eşgüdüm toplantısında da gündeme geldi. Eşgüdüm toplantısına gelen TFF temsilcisi, olayların kaydedilen görüntülerini izlemek üzere istedi. F.Bahçeli yetkililer bu görüntüleri TFF temsilcisine teslim etti. Fenerbahçe'nin Trabzonspor deplasmanına konuk olduğu karşılaşma oldukça gergin başladı. İki takım futbolcuları arasında hemen hemen her pozisyonda gerginlik yaşanırken, taraftarlar da sahaya sürekli yabancı madde attı. 15. dakikada F.Bahçe'de Stoch korner için köşeye geldiğinde tribünden yağan yabancılar maddeler sonrası hakemle pozisyonu tartışırken kafasına isabet eden bir çakmakla kendini yerde buldu. Sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası da tribünlerin tepkileri dinmedi. Şenol Güneş çareyi sahaya girmekte buldu. Güneş uzun süre tribünlere giderek adeta yalvararak olayları yatıştırmaya çalıştı. 4 dakikalık duraklamanın ardından maç devam etti. 20'de Emre'nin korner attığı bir pozisyonda yabancı maddeler bir kez daha dururken, 27'de Emre yabancı bir cisimle yerde kaldı. Şenol Güneş yeniden sahaya girdi. 34'te sahaya patlayıcı madde ve atlet yağdı, oyun 3 dakika durdu. 49, 51 ve 58'de yabancı maddeler nedeniyle maç yine durdu. Trabzonspor'a ağır ceza gelmesi bekleniyor.

OTOBÜSE SALDIRI
F.Bahçe, Trabzonspor ile oynayacağı maç için Avni Aker Stadı'na geldiğinde bordo-mavili taraftarlar tepki gösterdi. Sarı- lacivertli kafileyi taşıyan otobüse madeni para ve su şişeleri fırlatan taraftarların attıkları taşlar nedeniyle otobüsün camları kırıldı.

SELÇUK: SAAT BİR VE UYUYAMIYORUZ
F.Bahçeli futbolculardan Selçuk Şahin gece yarısı twitter hesabında olayla ilgili iki mesaj yayınladı. Selçuk mesajlarında "Saat 01.00 ve Trabzon taraftarı deniz tarafından otele teknelerle yaklaşarak gürültü yapmaya çalışıyor. Sanırım dertleri bizi uyutmamak. Bilmiyorlar ki biz sabaha kadar uyumasak da yarın çıkıp bu formayı sonuna kadar terleteceğiz" yazdı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN