Başbakan'dan PFDK kararıyla ilgili açıklama

Başbakan'dan PFDK kararıyla ilgili açıklama
Salı 08.05.2012 22:14

İtalya ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Recep Tayyip Erdoğan, PFDK'nın şike davasıyla ilgiliverdiği kararları değerlendirdi.

İtalya'ya yaptığı ziyaretin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nın şike davasıyla ilgili aldığı kararları değerlendirdi.

Kulüplerin değil de kişilerin ceza aldığının belirtilmesi üzerine söz alan Tayyip Erdoğan kararla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Fenerbahçe taraftarlığından öte Fenerbahçe kongre üyesiyim. Bu konuda konuşmam yanlış olur. Ama benim ilkeler üzerinden biliyorsunuz, sayın Platiniye'de söylediğim UEFA'nın burdaki kongresinde yaptığım konuşma var. Söylediğim şey şu; bize göre tüzel kişiler cezalandırılmamalı. Gerçek kişiler cezalandırılmalı. Siz tüzel kişileri cezalandırdığınız zaman o tüzel kişiliğe gönül veren milyonlarca insanı cezalandırıyorsunuz. O tüzel kişilikte yetkiyi almış, suçu işleyenler varsa onlar cezalandırılsın. Niye kalkıpta o tüzel kişilik cezalandırılıyor? Futbol kulüplerinde kulüp kapatmalar başlamadı. Yarın birde onlar başlarsa bu iş nereye gider bilemem" şekliden konuştu."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN