Yıldırım 1 oy farkla suçsuz

Yıldırım 1 oy farkla suçsuz
Salı 08.05.2012

PFDK, 19 maçtan kurula sevk edilen Fenerbahçe başkanını 17 maçtan 'oy birliği' ile suçsuz buldu, 2 maç ise oylandı. Karar 4'e 3 lehine çıkan Yıldırım, 1 oy farkla 2 yıl cezadan kurtuldu

PFDK üyelerinin en büyük bölünmesi ve tartışması Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım konusunda alınan karar oldu. Tam 19 maçtan dolayı kurula sevk edilen Yıldırım'la ilgili 17 maçta "ceza tayinine yer yoktur" kararı oy birliği ile çıkarken, Gençlerbirliği-F.Bahçe ve F.Bahçe-İstanbul BB maçları kurulun bölünmesine neden oldu. Kurul başkanı Fahri Gültekin ile üyeler Av. Serdar Ölmez, Av. Memduh Oğuz ve Kadir Er, bu 2 müsabakadan dolayı Aziz Yıldırım'ın "ceza almaması" yönünde oy kullanırken, başkan vekili Av. Sinan Gürsoy, Av. Yusuf Reha Alp ve Av. Tolga Erol bu iki müsabakadan dolayı Yıldırım'ın "2 yıl hak mahrumiyeti" ile cezalandırılması yönünde oy kullandı. Ancak 4'e 3 gibi kıl payı bir kararla Yıldırım 2 yıl ceza almaktan kurtulmuş oldu.

FENER 5'E 2 İLE TEMİZ
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu kritik oylamasının ardından kurul içinde beraberinde büyük tartışmaları getiren diğer bir dosya ise F.Bahçe kulübü ile ilgili verilen karar oldu. 17 farklı maçtan dolayı PFDK'ya sevk edilen F.Bahçe'nin 13 maçıyla ilgili 7 kişilik kurul oy birliği ile "F.Bahçe'ye izafe edilemez" kararı alırken, 4 maç konusunda ciddi tartışmalar yaşandı. Kurul üyelerinin 5'i bu dört müsabaka ile ilgili "F.Bahçe'ye izafe edilemez" derken, kurulun başkan vekili Av. Sinan Gürsoy ile üye Av. Yusuf Reha Alp bu dört müsabakadan dolayı sarı-lacivertli kulübün ceza alması yönünde görüş bildirerek oy kullandı. Bu konuda kullanılan oy sayısı 2'de kalınca F.Bahçe tarihi bir ceza almaktan 'oy çokluğu' ile kurtuldu. Kuruldaki 5 isim bu müsabakalarla ilgili eylem içinde olduğu tespit edilen ve bundan dolayı da cezalandırılan tarafların bu eylemlerinden dolayı kulübün sorumlu tutulamayacağı yönünde görüş bildirmesi kurulda uzun süre sert tartışma yaşanmasına neden oldu.

FENERBAHÇE'Yİ ZORA SOKAN 4 MAÇ:
Gençlerbirliği-Fenerbahçe (oy çokluğu) Eskişehirspor-Trabzonspor (oy çokluğu) Fenerbahçe-İstanbul BB (oy çokluğu) Fenerbahçe- Ankaragücü (oy çokluğu)

Etiketler PFDK, TFF
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN