"İki takım da hak etti"

"İki takım da hak etti"
Çarşamba 09.05.2012 18:44

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yıldırım, hafta sonunda oynayacakları Galatasaray derbisi için, "İki takım oyuncuları da şampiyonluğu sonuna kadar hak etti" dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğu belirleyecek Fenerbahçe-Galatasaray derbisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İki takım oyuncularının da sonuna kadar şampiyonluğu hak ettiğini vurgulayan Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarlara mesaj vererek, "Cumartesi günü seyircimiz skor ne olursa olsun, sonunda iki takım sporcularını da alkışlamalı. Zaten Fenerbahçe taraftarı bunu yapacak kültür ve anlayıştadır. Maçı gerip, sportif başarı için bazı yollara sapmak bize yakışmaz, bunu da yapmayız" diye konuştu.

''Basketbol seyircisi istiyoruz''

Taraftarların centilmence takımlarını desteklemeleri gerektiğini kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bunu yaparken de sonuna kadar takımını desteklemeliler. Cumartesi günü basketbol seyircisi istiyoruz. Galatasaraylı futbolcuların top ayağına geldiği zaman, sonuna kadar ıslık istiyoruz. Taraftarlarımız, fair play ruhu içinde takımına sonuna kadar destek vermeli."

Yıldırım, sarı-lacivertli oyuncuların desteği sonuna kadar hak ettiklerini belirterek, "Oyuncular hata yapabilir. Maç 90 dakika. Allah futbol şansı verirse Fenerbahçe yener. 2 sene önce Trabzonspor ile oynadık, top bir türlü girmedi. Cumartesi, Allah inşallah bize futbol şansı verir" dedi.

"Davayı kazandık"

Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman, oyuncular, yöneticiler ve taraftarlara teşekkür ederek, "Ayrıca burada çalışanlara, herkese bu sezon için teşekkür ediyorum. 3 Temmuz sonrası ayakta kalmamızın nedeni, bir ekip olmak ve bir ruh yakalamakla gerçekleşti. Bu badirelerden sonra iki kupaya uzanmak kolay değil. Yedinci, sekizinci de olsak kimse eleştirmezdi. Bu futbol takımının sağladığı başarı kaç sene önce alınan kupaya eşdeğerdir. Kaybedebiliriz de kazanabiliriz de, ama biz davayı kazandık."

Türkiye'de bazı anlayışların değişmediğinden yakınan Yıldırım, "Televizyonlarda görüyoruz. 'Kupa onun, lig onun' diye açıklamalar yapılıyor. Yine aynı şeyler. Aziz Yıldırım şike iddiasıyla hala içerde. Böyle bir spor adamının içerde olmasını hazmedemiyorum" dedi.

"Fenerbahçe büyük bir kulüp"

Ali Yıldırım, Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu kaydederek, "3 Temmuz'u yaşadık. Voleybol erkek Türkiye, kız basketbol Türkiye, kız voleybol Avrupa şampiyonu oldu. Futbolda iki kupayı kovalıyoruz. Demek ki Fenerbahçe'nin bir ruhu var, eski Fenerbahçe değil. Diğer kulüplere bakın neredeler. Fenerbahçe her branşta var" diye konuştu.

"Aziz Bey, Terim'i locasına davet etti"

Cezalı olduğu için derbide yedek kulübesinde yer alamayacak olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili bir soruya Yıldırım, şöyle yanıt verdi:

"Bugün Aziz başkanı ziyarete gittim. Aziz başkanın locasında seyredebilir. Aziz başkan davet etti. Başka locadan da seyredebilir. İstiyorsa Aziz beyin locasında misafir ederiz kendisini. Aziz bey bana söyledi ve kendi locasına davet etti."

Aziz Yıldırım'ın derbi maçla ilgili neler söylediği sorusu üzerine Yıldırım, "Bütün futbolcularına başarılar diliyor, 'centilmence olsun' diyor. 'Futbol çok gerildi, hak eden kazansın, ama biz kazanacağız' diyor" ifadelerini kullandı.

"Onur maçımız"

Derbi maç için özel bir prim verip vermeyecekleri sorusuna Yıldırım, "Fenerbahçeli futbolcu hak ettiğini alıyor. Artık eski mentaliteler geride kaldı. Primi hak ediyorsa alır, Fenerbahçe Kulübü de hak ettiğini verir. Bu maç prim maçı değil. Parayı konuşmayalım, bu maç para değil onur maçı" şeklinde konuştu.

"Sahada konuşuruz"

Ali Yıldırım, Trabzonspor maçında çıkan olaylarla ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi:

"Trabzonspor maçı geçti bitti. Sahada konuştuk, oyuncular konuştu, biz niye konuşalım? Biz Fenerbahçe'yiz ve sahada konuşuruz. Trabzonspor da biraz kendisine baksın. Geçen sene Selçuk, Egemen, Umut gibi oyuncuları gitti. Bunları almaya kalksan 20-25 milyon avro. Bu sene yüzde 50 güç kaybettik. Trabzonspor ile 4 kez oynadık, 3'ünde yendik, birinde berabere kaldık. Trabzon halkı biraz kendi yönetimi ve teknik heyetine baksın, bizi eleştirmesin."

Fenerbahçe'nin geçmişte son maç sendromu yaşadığının hatırlatılması üzerine Yıldırım, ''Hayatta şansların, tesadüflerin önemi var. Olmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu bir oyun, yenmek için elimizden geleni yapacağız. Camiamızı mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

"Aykut hoca aslan gibi adam"

Ali Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman'la ilgili, "Aykut hoca aslan gibi adam, kocaman kalbi var. Fenerbahçe camiasının duruşunu sergiledi. Gurur duyuyoruz" yorumunda bulundu.

Yaşadıkları sürecin kolay olmadığını kaydeden Yıldırım, "Kolay bir mücadele vermedik" ifadesini kullandı.

Yıldırım, son olarak yeni sezon için transfer çalışmaları yapıp yapmadıkları konusunda, "Transfer çalışmaları başladı. Daha önceki senelerde ne kadar yapılmışsa bu sene de o kadar çalışma yapıldı" dedi.
Etiketler Ali Yıldırım
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN