TFF'den sert sözler

TFF'den sert sözler
Pazartesi 14.05.2012

"Oyuna, kurala, rakibe saygı esastır Gereken yaptırımlar uygulanacaktır. Kupanın Saracoğlu'nda verilmesini eleştirmek çağdaşlıkla bağdaşmaz"

Türkiye Futbol Federasyonu, şampiyonu belirleyen F.Bahçe-G.Saray maçından sonra çıkan olaylar ve 'Kupa neden Saracoğlu'nda verildi? eleştirilerine karşı sert bir basın bildirisi yayınladı. Yapılan açıklamada, özetle şöyle denildi:

YÜREĞİMİZİ ACITMIŞTIR
"Olaylar hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Futbolun ruhuyla bağdaşmayan, tarihi bir rekabete asla yakışmayan, taraflı-tarafsız herkesin yüreğini acıtan bu tabloyu kabullenmek, hoşgörü ile karşılamak, alışılagelmiş bir saha olayı gibi görmek asla mümkün değildir. TFF, bu aşamada çok yönlü bir değerlendirme yaparak gereken yaptırımları uygulayacaktır. Medyamızın bir bölümünde yapılan 'Kupa neden Şükrü Saracoğlu Stadı'nda verildi' tartışmalarını anlamak ve çağdaş bir yaklaşım gibi görmek de imkansızdır. Kupa töreninin gecikmesini, statta oluşan olumsuz ortamı dikkate almadan eleştirmek ise haksızlıktır.

KULÜPLER BÖYLE İSTEDİ
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, hafta içerisinde kulüplerimiz ile yapılan görüşmelerde mutabakata bağlanmış, ardından oluşan düşünce İstanbul Valiliği'ne iletilmiş ve kupanın maç sonu verilmesi karara bağlanmıştır. Zaten çağdaş uygulamalara göz atıldığında doğru olan da budur."

5 MAÇ CEZA BEKLENİYOR
Derbi sonrası Şükrü Saracoğlu Stadı'nda meydana gelen olayların Fenerbahçe'ye faturası çok ağır olacak. PFDK'ya sevk edilecek olan sarılacivertli kulübe en az 4 ya da 5 maç ceza geleceği öğrenildi. Trabzonspor'a F.Bahçe maçında sahaya atılan yabıncı maddeler nedeniyle 4 maç ceza gelmişti.

ERDOĞAN'DAN ELEŞTİRİ GELDİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, F.Bahçe-G.Saray maçı sonrası çıkan olayları eleştirdi. Partisinin Trabzon gençlik şöleninde konuşan Erdoğan, "Futbolun üç neticesi vardır; galibiyet, beraberlik, mağlubiyet. Bu üç netiye de katlanmak durumundasın. Eğer katlanamayacaksan bu işi yapma. Fair play denilen olay budur. Ben de Fenerbahçeli'yim ama Galatasaray'ı tebrik ettim" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN