Haydi rastgele

Haydi rastgele
Perşembe 24.05.2012

Abdullah Avcı yönetimindeki A Milliler, bugün saat 21.00'de Salzburg'ta Gürcüler'in karşısında. Genç futbolculardan kurulan kadromuz, Avusturya kampında iyi futbol ve galibiyetler hedefliyor

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki A Milli Takımımız, 5 maçlık hazırlık dönemini kapsayacak yurt dışı kampında ilk sınavını bugün verecek. Ay-yıldızlılar, Avusturya'nın Salzburg kentinde Gürcistan ile karşı karşıya gelecek. Saat 21.00'de start alacak mücadele TRT Spor ve Lig TV'den HD kalitesiyle naklen yayınlanacak. Gürcistan sınavı ile tarihinde 490. maçına çıkacak A Milliler, geride kalan 489 mücadelede 175 galibiyet ve 116 beraberlik alırken, 198 kez de rakiplerine mağlup oldu.

5. KEZ KARŞI KARŞIYA GELECEĞİZ
A Milli Takımımız, rakibi Gürcistan ile tarihinde 5. kez karşı karşıya gelecek. Türkiye, Gürcüleri 2 kez yenerken, diğer maçlarda 1 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Bu arada Red Bull Arena'daki Türkiye-Gürcistan karşılaşmasını Avusturya Futbol Federasyonu'ndan Markus Hamater yönetecek. Hamater'in yardımcılıklarını Roland Brandner ve Christian Trunner yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Gerhard Grobelnik olacak.

İŞTE İLK 11'İMİZ
A Milliler'in Gürcistan maçına çıkacağı muhtemel 11'in şöyle olması bekleniyor: Cenk Gönen (Rüştü), Serdar Kurtuluş, Egemen Korkmaz, Ömer Toprak, İsmail Köybaşı, Gökhan Töre, Hamit Altıntop, Nuri Şahin, Mehmet Topal, Mustafa Pektemek, Sercan Sararer

30 MAYIS'A KADAR
Türkiye, 30 Mayıs'a kadar Avusturya'nın Leogang bölgesinde kalacak ve bu süreçte sırasıyla Gürcistan (bugün), Finlandiya (26 Mayıs) ve Bulgaristan (29 Mayıs) ile hazırlık maçları yapacak.

Turgay DEMİR

Etiketler abdullah avcı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN