Blatter'den reform sözü

Blatter'den reform sözü
Cumartesi 26.05.2012

62. FIFA Kongresi'nde konuşan Blatter: Herkesi kontrol etmemiz mümkün değil Bu kontrollerin yapılması için mekanizmalar kurulacak. Birçok konuda çalışıyoruz

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 209 üyenin katılımıyla düzenlenen 62. FIFA Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Blatter yaptığı konuşmada, "Birliğimiz 108 yaşında. Bu dönemde dünyada çok şeyler değişti. Ancak futbol hâlâ 22 kişiyle oynanıyor. Tüm bu yaşananlara rağmen sahaların dışında çok önemli değişimler oluyor. FIFA reformlar yapacak" dedi.

REFORMLARIN YAPILMASINA BAŞLADIK
Futbol sporunun büyük bir sektör olduğunu dile getiren Blatter, "Reformların yapılmasına başladık. 62. kongrenin ardından bu yolda büyük adımlar atmak istiyoruz" şeklinde konuştu. 300 milyon insanın FIFA ile sıkı bir ilişkisinin olduğunu açıklayan Blatter, "Bu nedenle herkesi kontrol etmemiz mümkün değil. Bu kontrollerin yapılması için mekanizmalar kurulacak. Çalışmalarımız hızla devam ediyor" diye konuştu.

36 MİLYON DOLAR GELİR
FIFA'nın Macaristan'daki 62. Olağan Kongresi'nde yapılan açıklamada, geçen yıl 36 milyon dolar net kâr elde ettiği belirtildi. Birliğin gelirlerinin geçen yıl 1.07 milyar dolara, harcamalarının ise 1.03 milyar dolara yükseldiği dile getirildi. Blatter, finansal durumun iç açıcı olmamasına rağmen gelirin iyi olduğunu söyledi.

Etiketler FIFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN