Akhisar Belediyespor'a ödül

Akhisar Belediyespor'a ödül
Salı 29.05.2012 12:15

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ''1. Ege'de Yılın Spor Ödülleri''ne layık görülenler belli oldu.

TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lokali'nde düzenlenen basın toplantısında, Ege Bölgesi'nde sezon içinde başarılarıyla ön plana çıkan takımları, sporcuları ve yöneticileri ödüllendirmeyi uygun bulduklarını belirtti.

Bu kapsamda ''1. Ege'de Yılın Spor Ödülleri'' organizasyonunu düzenleme kararı aldıklarını belirten Okumuş, şöyle konuştu:
''Amacımız, 'Marifet iltifata tabidir' düşüncesinden hareketle, bölgemizde sporun gelişmesi için çaba harcayan spor adamlarına, binbir emekle hedeflerine ulaşan sporculara, takımlara hak ettikleri değerin verilmesi ve spor ailesinin tüm fertlerine gelecek dönemler için motivasyon sağlanmasıdır. Gelecek yıldan itibaren, oluşturulacak Danışma Kurulu üyelerinin de içinde yer alacağı bir jüri tarafından ödül alacak isimlerin belirlenmesini öngörüyoruz.''

Okumuş, 2011-2012 dönemi için, şube yönetim kurulu üyeleri ve İzmirli genel merkez yöneticilerinin müşterek yürüttüğü çalışma sonucu 1 spor yöneticisi, 1 teknik adam, 2 takım ve 2 sporcuya ödül vereceklerini kaydetti.

İzmir'de 13 Haziran'da düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak TSYD İzmir 1. Ege'de Yılın Spor Ödülleri'ni layık görülenler şöyle:

Yılın takımları: Akhisar Belediyespor (Futbol), Arkas Spor (Voleybol)
Yılın spor adamı: Bernard Arcas (Arkas Spor Asbaşkanı)
Yılın teknik direktörü: Hamza Hamzaoğlu (Akhisar Belediyespor)
Yılın sporcusu: Gülşah Kocatürk (Milli judocu)
Fair-play özel ödülü: Levent Ateş (Milli atlet)
TSYD özel ödülü: Ercüment Olgundeniz (Milli disk atıcı)
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN