Bursaspor ve Gaziantepspor'a da men!

Bursaspor ve Gaziantepspor'a da men!
Çarşamba 30.05.2012 14:31

Beşiktaş'a Avrupa kupalarından bir yıl men cezası veren UEFA, Bursaspor ve Gaziantepspor'a da birer yıl men cezası verdi.

Bursaspor Mbesuma transferi nedeniyle ceza aldı
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Disiplin Kurulu'nun, Bursaspor Kulübü'ne, eski futbolcusu Mbesuma'nın bonservis bedelini geç ödemesinden dolayı 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdiği öğrenildi.

Kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bursaspor Kulübü, UEFA Disiplin Kurulu'nun Mbesuma'nın bonservis bedelinin geç ödenmesi nedeniyle verdiği 200 bin avro ceza UEFA Tahkim Kurulu'na taşımıştı.

UEFA Disiplin Kurulu'nun bu nedenle yeşil-beyazlı kulübe 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdiği öğrenildi. Bursaspor yönetiminin, konuyu görüşmek üzere Özlüce Tesisleri'nde toplandığı kaydedildi. Kulüp yönetiminin değerlendirmenin ardından açıklama yapacağı belirtildi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Yazıcı: "Gerekli itirazlarımızı yapacağız"

İbrahim Yazıcı, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, UEFA Disiplin Kurulu'nun yeşil-beyazlı kulübe 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdiğini belirterek, ''Bizim böyle bir ceza almamız mümkün değil. Bu bir hukuk cinayeti olur'' dedi.

Yazıcı UEFA Disiplin Kurulu tarafından verilen cezayı öğrendiklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını söyledi. ''Bizim böyle bir ceza almamız mümkün değil. Bu bir hukuk cinayeti olur'' diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

''Gerekli itirazlarımızı yapacağız. Bunu da vakit geçirmeden şimdi gerçekleştiriyoruz. Borcu olmayan bir kulüp, nasıl böyle bir ceza alır. Bunda bir hata olduğunu düşünüyoruz. Bu yanlıştan dönüleceğine inanıyoruz.''

Gaziantepspor: "UEFA nezdinde, diğer futbol kulüplerine 5 milyon 115 bin TL ödedik"
Gaziantepspor Başkan Vekili Ömer Çelik, Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmelerine gerekçe gösterilen ödemeleri, Nisan ayında yaptıklarını bildirdi.

Çelik yaptığı açıklamada, cezanın diğer futbol kulüplerine yapılması gereken ödemeler nedeniyle verildiğini, ancak kendilerinin bu parayı 5 Nisan'da ilgili kulüplere aktardıklarını belirtti.

Bonservis bedellerinin tamamının ödendiğini ifade eden Ömer Çelik, ''UEFA nezdinde diğer futbol kulüplerine 5 milyon 115 bin TL ödedik'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN