function bdGetPathCount(){var pathCount=0;for (i=0;i0){pathCount++;}}return pathCount;}

Söyle, kim o isimler

Söyle, kim o isimler
Çarşamba 30.05.2012

"Mecnun Otyakmaz'a teşvikle ilgili bir dedikodu olduğunu söylemişsin ama isimlerini vermemişsin. Abdurrahman Dereli ve Sedat Bayrak nereli, bu futbolcular olabilir mi? Artık doğruları konuşun"

Şike davasında tutuksuz yargılanan futbolcu Mehmet Yıldız ile F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım arasındaki diyalog, duruşmanın en çok ilgi çeken konularından biri oldu. Çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık futbolcu Mehmet Yıldız, Sivasspor-F.Bahçe maçında şike iddiasıyla ilgili suçlamalara cevap verdi. Yıldız, "Ben 82. dakikada oyuna girdim. Maçın içinde bir pozisyon var, akabinde de gol attım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum" dedi. Takım kaptanı olduğu dönemde futbolcuların arasında geçen bir konuşmada "Teşvike ilişkin bir dedikodu var" şeklindeki duyumlarını kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz'a aktardığını belirten Yıldız, bunun üzerine takımla toplantı yapan Otyakmaz'ın kendilerine "Maç satmak karısını satmakla aynıdır. Maç satan namussuz şerefsizdir" şeklinde konuştuğunu söyledi. Mahkeme Başkanı Ekinci, "Durumu ciddiye alıp başkana anlatıyorsun ama arkadaşlarına sormadın mı?" diye sorduğu Yıldız, sormadığını söyledi.

KORCAN'I TEBRİK ETTİM
Dava konusu maçtan sonra kaleci Korcan Çelikay ile konuştuğunu ve kendisine "O kadar gol kurtardım, çok kötü bir gol yedim" diye üzüntüsünü dile getirdiğini söyleyen Yıldız, "Ben Korcan'ı iyi oynadı diye tebrik ettim. Ayrıca diğer takım arkadaşlarımın da böyle bir suça karışacağına inanmıyorum" dedi. Sanık Yıldız, bir telefon tapesinde yer alan "Yenmeye mi gittik" şeklindeki görüşmesinin F.Bahçe'ye karşı antipatisi olan G.Saraylı arkadaşını kızdırmak için olan bir görüşme olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci söz konusu görüşmeyi salonda dinletti. Görüşmenin dinlenilmesinin ardından Başkan Ekinci, "Kızdırmak için dedim diyorsun ama görüşmeden arkadaşının kızdığına ilişkin hiçbir ibare yok" dedi. Yıldız, bunun üzerine "Demek ki o an çok ciddiye almadı. Şahsi fikrimi sorarsanız ben o maçta iyi oynadım. Hiçbir futbolcu gol kaçırmak için orta sahadan altı pasa kadar koşmaz" ifadelerini kullandı.

TRABZON'U ZAN ALTINDA BIRAKMA
Daha sonra söz alan sanık Aziz Yıldırım ise Mehmet Yıldız'a, "Mecnun başkan her zaman doğruları söylemeye çalışan biri. Senin için de öyle diyorlar. Burada biz yatıyoruz. Doğru-yanlış ortaya çıkacak ama doğruyu söylemezseniz öbür dünyada tüm günahlarımızın vebali üzerinize olacak.
Doğruyu söyleyin. Mecnun Otyakmaz'a söz konusu olayı anlattığında 'isimleri bana sormayın' demişsin. O isimler kim?" diye sordu. Yıldız'ın "Kalabalık bir ortamdı. Hangi oyuncuların konuştuğunu bilmiyordum" demesi üzerine Yıldırım, "Takımınızda oynayan Abdurrahman Dereli ve Sedat Bayrak nereli?" diye sordu. Yıldız, iki ismin de Trabzonlu olduğunu söyledi. Bunun üzerine Yıldırım'ın, "Bu futbolcular olabilir mi?" diye sorduğu Yıldız, "Hayır" cevabını verdi. Konuşmasını sürdüren Aziz Yıldırım, Yıldız'a "Net bilmediğin bir konuyu ortaya atabilir misin? Bu ifadelerinle Trabzonspor'u zan altında bırakıyorsun? Yazık değil mi?" dedi.

Etiketler Mehmet Yıldız
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN