Çifte darbe

Çifte darbe
Perşembe 31.05.2012

Bursa'nın cezası bu yıl, G.Antep'in ise Avrupa'ya gittiği ilk sene geçerli olacak. Futbolcu maaşlarının düzensiz ödenmesi ya da ödenmemesi ve bonservis bedellerindeki gecikme iki ekibimizi fena vurdu

Beşiktaş'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men eden UEFA, Bursaspor ve Gaziantepspor'a da aynı cezayı kesti. Yeşil-beyazlı takımı eski oyuncusu MBesuma yaktı. Transferde bonservis bedelinin geç ödenmesinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin euro ceza alan Bursa, UEFA Tahkim Kurulu'na taşıdığı konu sonrası UEFA tarafından 1 yıl Avrupa kupalarından men edildi. G.Antep'e ise cezanın, futbolcu maaşlarının düzenli ödenmemesi veya hiç ödenmemesi nedeniyle verildiği belirtildi.

YAZICI: HUKUK CiNAYETi
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, UEFA Disiplin Kurulu'nun kararı ile ilgili, "Bizim böyle bir ceza almamız mümkün değil. Bu bir hukuk cinayeti olur" diye konuştu. Yazıcı, şok yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: "Gerekli itirazlarımızı yapacağız. Bunu da vakit geçirmeden şimdi gerçekleştiriyoruz. Avrupa kupaları kuraları çekilmeden neticesini alırız. Borcu olmayan bir kulüp, nasıl böyle bir ceza alır. Bunda bir hata olduğunu düşünüyoruz. Bu yanlıştan dönüleceğine inanıyoruz." Bursaspor, UEFA'nın verdiği ceza için CAS'a başvuracağını da açıkladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN