Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem

Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem
Perşembe 31.05.2012

Trabzon-Eskişehir maçında Sezer sağdan bindirdi. Çok müsait durumdaydı. Nedense pas vermek gelmedi içimden!.. Trabzonspor'a gol atmayı arzulamadım. Çünkü iyi bir G.Saraylıyım ve F.Bahçe'nin şampiyon olmasını istemedim

Şike davasının tutuksuz sanığı Eskişehirspor'un eski futbolcusu Ümit Karan inanılmaz bir itirafta bulundu: "Ben şike falan yapmam ama iyi bir Galatasaraylıyım. Bu nedenle Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu istemem" ifadesini kullandı. Dünkü duruşmada avukat Ayhan Sağıroğlu'nun müvekkiline, "Trabzonspor-Eskişehirspor maçında ayağına top geldiğinde daha iyi pozisyondaki Sezer'e neden pas vermeyip bireysel olarak ilerlemeye çalıştın?'' diye sorması üzerine Karan şu yanıtı verdi: "Sezer, sağdan kaçıyordu ve kaleci ile karşı karşıya kalacaktı. Pası vermek istemedim. Belki de Trabzon'a gol atmak istemedim. İçimden gelmedi yani!"

BÖYLE ŞEYLER OLUYOR YANİ!
Karan'ın bu ifadesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, "Öyle mi Ümit? Demek ki böyle şeyleri yapabiliyorsunuz" dedi. Karan da ''Ben şike falan yapmam ama iyi bir Galatasaraylıyım. Bu nedenle de Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu istemem. Hatta 2006 yılında Şekip bey bana çok yüksek para teklif etmişti, isterseniz sorun kendisine. Ama Galatasaraylı olduğum için kabul etmedim'' ifadesini kullandı. Ümit Karan, bahsi geçen karşılaşmada burnu kırılan Trabzonsporlu Tolga'nın yanına giderek, "Bitime 5 dakika kaldı idare et, oyuncu değişiklik hakkınız yok" dediğini belirterek, "Şike yapsam bunu der miyim?" yorumunda bulundu.

FORMA, 'PARA' DEMEK Mİ?
Hakimin, "15 Nisan 2011 tarihinde Antalya'da maçınız varken, Ali Kıratlı ile görüştünüz mü?'' şeklinde yönelttiği soru üzerine Ümit Karan'ın, maçtan önce Kıratlı ile görüşmediğini söyledi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, "Ali Kıratlı ile yakın olduğunuz anlaşılıyor.
Siz Antalya'dasınız, Kıratlı da Antalya'da ve birbirinizle telefonla dahi görüşmediniz mi?'' diye sordu. Karan'ın, ''Maçtan önce kampa giriyoruz, herkesle görüşmeye izin verilmiyor'' diye cevap vermesi üzerine Ekinci, "Sen takımda önemli birisin tabii'' dedi. Duruşma savcısı Ufuk Ermertcan'ın, ''Ali Kıratlı ile yaptığınız bir görüşmede 'Ağabey çocuklar formaları sordu' diyorsunuz. İddianamede bu formalar, para olarak yorumlanıyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?'' sorusu üzerine Karan şu yanıtı verdi:

TEKLİF YAPANIN YÜZÜNE TÜKÜRÜRÜM
"Buradaki forma, para değil. O çok yanlış ve ayıp bir şey. Neye göre forma paraya çevriliyor anlamadım. Küçük takımlar her zaman büyük takımların formalarını ister. Büyük takımda oynayan oyuncular da hediye eder." Trabzonspor avukatının "Ümit Karan futbolda böyle değildi ama burada çok agresif'' demesi üzerine başkan Ekinci, ''Yok ya Ümit Karan çok sempatik'' dedi. Ali Kıratlı ve İlhan Ekşioğlu'ndan herhangi bir şike ve teşvik teklifi almadığını savunan Karan, "Ali Kıratlı beni çok iyi tanır, öyle bir teklifle gelemez bana. Ne Ali Kıratlı ne de başkası, kim bana böyle bir teklifle gelse yüzüne tükürürüm'' diye konuştu.

Etiketler Ümit Karan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN