Uydurduğunu söyledin, sana nasıl güvenelim?

Uydurduğunu söyledin, sana nasıl güvenelim?
Perşembe 31.05.2012

Başkan Ekinci, çapraz sorguda 'çelişkili' ifadeler kullanan İbrahim'den dikkatli konuşmasını istedi

Çapraz sorguda ifade veren İbrahim Akın, mahkeme başkanı tarafından uyarıldı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Akın'ın sorgusu başladığında "Basına anlatıyorsun, basına anlatmanın faydası yok, asıl olan mahkemedekidir'' dedi. Akın, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk'in kendisine ön yargılı davrandığını öne sürerek, "Verdiğim ifadeleri beğenmedi. Bana 'dışarı çık düşün yoksa tutuklanırsın' dedi. Beni ailemle tehdit ederek, 'İstediğim ifadeleri verirsen, yürüyerek çıkarsın buradan' dedi. Çok inançlı biriyim ama savcı Berk'e inanılmaz bedduam var. Şu an futbol hayatım tehlikede'' ifadesini kullandı.

HOCA SENİ İKNA ETTİ Mİ?
Mahkeme heyeti, İbrahim Akın ile Erzurumlu hoca arasında geçen tapeyi dinletti. Başkan Ekinci, "Hocadan 'hayır' demesini bekliyorsun gibi.
Hayır desin de rahatlayayım gibi bir durum söz konusu. Orada hoca seni ikna ediyor. Belki de hoca F.Bahçeli" ifadesini kullandı. İbrahim Akın da "Söylenecek bir şey yok, çok cahilce. Bana F.Bahçe'den gelen bir teklif yok. Bana menajerim vasıtasıyla gelenler var. Ben kendim uyduruyorum.
At yarışı oynuyorum, atlarım var, kumar oynuyorum" dedi. Ekinci'nin, "Peki iddaa oynuyor musun?" sorusuna İbrahim Akın 'hayır' cevabını verirken; Ekinci de İbrahim Akın'a "Kumarın her türlüsü var, bir tek iddaa mı oynamıyorsun?" diye sordu ve şöyle devam etti: "Uydurduğunu söylüyorsun. Peki biz senin savunmana nasıl güveneceğiz, buradaki ifadeleri uydurmadığına nasıl inanacağız!" İbrahim, bu yorum üzerine, "Ben bir şey yapmadım, şike yapmadım'' diye konuştu.

BANA AT VERECEKTİ
Üye hakimin, "Sürekli saçma sapan konuşur musun, yoksa o döneme mi denk geldi?" sorusuna genç oyuncu, "O döneme denk geldi. 10 yaşında çocuğun yapmayacağı şeyleri yaptım" yanıtını verdi. Söz alan tutuksuz sanık Yusuf Turanlı'nın, "İBB-FB maçında rahatsızlığın var mıydı?'' diye sorduğu Akın, "Evet" cevabını verdi. Bunun üzerine Turanlı, "Sana 'rahatsızlığın varsa oynama. Beşiktaş'la kupa maçını düşün. Kendini sıkma' diyorum. İBB-FB maçı, İBB için önemli bir maç değil. O nedenle kendisini sıkmamasını istiyorum. İBB-BJK kupa maçında da taraftarlarla diyaloğa girmemesi yönünde kendisini sıkmasını istedim'' ifadesini kullandı. Akın, şike amaçlı kendisine vadedildiği iddia edilen yarış atıyla ilgili, "Serdal Adalı'dan at istedim. Bu at şike için değil. Transferimden sonra Serdal abi bana hediye edecekti" dedi.

Etiketler İbrahim Akın
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN