Web Sürümüne Geç

  THY ile üç yıl daha

  THY ile üç yıl daha
  03 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 14:34

  Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile olan sponsorluk anlaşmasını 3 yıl uzattı.

  Turkish Technic Hangar'da gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza töreni, Beytüşşebap'ta meydana gelen terör saldırısı nedeniyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

  Törende konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, öncelikle Beytüşşebap'taki hain saldırıyı kınadığını ve şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dilediğini söyledi.

  THY olarak Türkiye'nin futbol aşkının farkında olduklarını belirten Topçu, ''Bugün 2010 yılında başlattığımız desteği 3 yıl daha sürdürmek için buradayız. TFF ile 2010'da imzaladığımız sponsorluk anlaşmasını 3 yıl daha uzatıyoruz'' dedi.

  Farklı düşünceye sahip olan kişilerin, taraftarı bulunduğu takım söz konusu olduğunda aynı dili konuşabildiğini kaydeden Topçu, şöyle devam etti:

  ''Sporun bir çok dalına destek olan THY için futbolun ayrı bir yeri var. THY bugün dünyanın en büyük 2 takımı kabul edilen Barcelona ve Manchester United futbol takımlarının sponsoru. Bu 2 takıma verdiğimiz sponsorluk desteği THY'nin uluslararası arenadaki marka algısına büyük katkı sağlıyor. Uzak Doğu'da, Asya'da hatta Amerika'da ve Orta Doğu'da bu 2 takımın taraftarları için THY özel bir tercih nedeni. Sponsorluk anlaşmalarını sadece yurt dışında yapmıyoruz, bugün sponsorluk anlaşmamızı yenileyeceğimiz TFF gibi Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ve Türkiye Golf Federasyonu'nun da sponsoruyuz. Türkiye'de 59 spor federasyonundan 47'siyle sponsorluk anlaşmamız var. Bireysel dalda da desteklediğimiz sporcularımız var. THY, Türk sporunun en büyük destekçisidir. Sadece Spor Toto Süper Lig değil, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. ve 3. Lig'de mücadele eden takımlarımıza da tarifeli seferlerde indirim uygulayacağız. THY, (A) Milli Takım'ın ana sponsoru olmaya devam edecek. Türk futboluna olan katkımız Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor ile yaptığımız sponsorluk ile devam etmektedir. TFF ile imzaladığımız anlaşma çerçevesinde milli takımımızı katılacağına inandığımız 2014 Dünya Kupası ve 2016 Avrupa Şampiyonası'na ücretsiz taşıyacağız. Anlaşmanın ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve (A) Milli Takımımız'a başarılar diliyorum.''

  THY Genel Müdürü Temel Kotil de öncelikle şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dilediğini belirterek, ''Bu anlaşmayla THY 3 yıl daha TFF'ye sponsor olacak ve desteğini sürdürecek. Sadece futbola değil sporun her alanına destek vermeye devam ediyoruz. Şu anda THY en çok uçuş noktası sıralamasında dünya 5'incisi oldu. İnşallah, 1. sıraya gidecek. Markalaşmada, büyümede, sponsorluklarımızın, bütün çalışmalarımızın etkisi olmuştur. Kaliteli mal yapmak marifettir ama bunu dünyaya mal etmek başka bir marifettir. İnşallah bu sponsorluk imzasıyla 3 yıl daha biz TFF'yi desteklemeye devam edeceğiz. Futbolumuzun yanındayız. Anlaşma, hayırlı uğurlu olsun. Türkiye'nin yarınları çok parlaktır. Takımımızın dünya birincisi olmasını diliyorum'' diye konuştu.

  Demirören: ''Eminim ki 2014 Dünya Kupası'na buradan çok kalabalık bir toplulukla uçacağız''
  TFF Başkanı Yıldırım Demirören de, Beytüşşebap'ta meydana gelen saldırı nedeniyle şehitlere rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilediklerinde bulunurken, Türk futbolu için planlarını aktardı.

  Futbolda çok yönlü bir büyümeyi hedeflediklerini dile getiren Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bir yandan altyapımızı güçlendirirken, sponsorların katkılarıyla futbol ekonomisini en yüksek noktaya ulaştırmak istiyoruz. Öngördüğümüz hedeflere taşınırken, en güçlü desteği biliyorsunuz stratejik ortaklarımız olan sponsorlarımızdan alıyoruz. THY, son yıllarda yaptığı büyük atılımlarla sektörünün devleri arasında yer almayı başaran bir dünya markası. Eminim ki, 2014'te buradan çok daha kalabalık bir toplulukla Brezilya'ya uçacağız. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyor, teşekkür ediyorum.''

  (A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, THY'nin futbola verdiği destek için teşekkür ederken, ''THY'nin, Dünya Kupası öncesi özellikle milli takımlarımıza bu zamana kadar verdiği destek ve bundan sonra da vereceği 3 senelik destek için son derece teşekkür ediyoruz. 2014 Dünya Kupası'nın başlangıcını THY ile yapıyoruz. THY de direk bir uçuş başlattı Sao Paulo'ya. Ben bugünden itibaren takımımızla beraber biletimi alıyorum'' şeklinde konuştu.

  Açıklamaların ardından Topçu, Kotil, Demirören ve Avcı ile A Milli Takım kadrosu toplu fotoğraf çektirdi. Daha sonra TFF Başkanı Demirören ile birlikte (A) Milli Takım kafilesi, THY'nin özel uçağıyla Hollanda'ya hareket etti.
  Etiketler THY, TFF
  Yükleniyor