Web Sürümüne Geç

Yiğiner personele de umut oldu

Yiğiner personele de umut oldu
Perşembe 17.01.2013 12:45

Ankaragücü'nde başkanlığa seçildikten sonra maddi sorunları çözen ve futbolcuların alacaklarını ödeyen Mehmet Yiğiner, personel için de umut oldu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle PTT 1. Lig'e düşen başkent temsilcisinde Yiğiner'in başkan seçilmesinin ardından futbolcuların alacaklarını ödenmesiyle gözler uzun zamandır maaş alamayan persone çevrildi. Başkan Yiğiner'in futbolcu alacaklarını tamamen bitirmesinin ardından Beştepe ve Tandoğan tesislerinde çalışan personel de ödeme bekliyor.


Kulübün 34 yıldır malzemecilik görevini yürüten Musa Cimilli ve Can Dağ, uzun zamandır kendilerine ödeme yapılmadığı için zor zamanlar geçiriyor. Yakın dönemde oğlunu evlendiren ve bu nedenle borçlanan Cimilli ve Dağ, 13 aydır maaş ve Cemal Aydın başkanlığı döneminde emekli olurken hak ettikleri tazminatı da alamadı.

Kulüp başkanı Yiğiner, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada personelin durumunu bildiklerini ve en kısa sürede bu problemi de çözeceklerini belirterek, ''Ay başına kadar sorun kalmaz'' dedi.

34 yıllık emektarlar; Musa ve Can

Emektar Musa Cimilli, Ankaragücü'nün yuvaları olduğunu belirterek, ''Kulübümüzü asla bırakmayız'' dedi.

Yaptığı şakalar ve esprilerle taraftar ve futbolcuların gönlünde ayrı bir yere sahip olan Musa Cimilli, AA muhabirine yaptığı açıklamada ''Ben sarı-lacivertli renklere gönül verdim. Dile kolay 34 yıl acısıyla tatlısıyla geride kaldı'' diye konuştu.

Yaşanılan sıkıntıların geçeceği umuduyla sabrettiklerini ve zor dönemde alacaklarını gündeme getirmekten çekindiklerini kaydeden Cimilli, yeni başkan Yiğiner'in futbolculara yaptığı ödemenin personeli de umutlandırdığını ifade etti.

Cemal Aydın döneminde 7 yıl önce emeklilik hakkını kazandığını, ancak bu kadar zaman içinde hak ettiği tazminatı alamadığını kaydeden Musa Cimilli, ''Ancak saygımdan ve kulübe sevdamdan bunun bahsini etmedim. Başkan Yiğiner'in futbolculara yaptığı ödemenin ardından biz personel de umutlandık. Yaşadığımız bu sıkıntıların artık geride kalacağını düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.
Zor dönemler geçirdiklerini ama kulübün büyüklüğüne inandıklarını dile getiren Cimilli, sözlerini şöyle tamamladı:

''34 yıl önce Can Dağ askere gittiğinde ben göreve başladım. Dönünce beraber devam ettik. Ogün bugün burada beraberiz ve sadece kulübe hizmet ediyoruz. Evet kulüp zor dönemlerden geçti. Bu kulüpte neler yaşadık neler ama hep büyüklüğüne inandık. Maaşlarımız gerçekten düşük, asgari ücrete yakın bir maaşla çalışıyoruz ancak yaklaşık 1 yıldır ücret alamıyoruz. Bir dönem günlük ödeme yapıldı ama o da düzenli olmadı. Yakın zamanda oğlumu evlendirdim ve borca girmek durumunda kaldım. Zorlanıyorum ama başkanımız sorunları teker teker hallediyor. Sıranın bize de geleceğini ve sıkıntıların artık sona ereceğini düşünüyoruz. Umutluyuz.''
Etiketler 1. Lig, ankaragücü, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN