Bursa'da rota Eriksson

Bursa'da rota Eriksson
Perşembe 31.01.2013

Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından El Nasr'da teknik danışmanlı görevi yapan Sven Goran Eriksson'la ile ilk temaslar olumlu. İmzaların atılması yakın

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifası üzerine hoca arayışlarına başlayan Bursaspor'un, dünyaca ünlü İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson ile ilgilenmeye başladığı ortaya çıktı. Teknik direktör konusunda birçok ismi listesine alan yeşil-beyazlı yönetim, Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından El Nasr'da teknik danışman olarak olarak görev yapan Eriksson ile temasa geçti. Görüşmeler devam ederken yönetim B planını da hazırladı. Temaslar olumlu sürse de, pürüz çıkması halinde rota yerli teknik adama dönecek.

YÖNETİM DÜN ACİLEN TOPLANDI

BU ismin de tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman olduğu öğrenildi. Gaziantep'teki finansal sorunlar nedeniyle takımdan ayrılmak istediği ileri sürülen Karaman'ın yerli teknik adam olarak düşünülen isim olduğu belirtildi. Öte yandan Bursaspor yönetim kurulu İbrahim Yazıcı başkanlığında yönetim dün Özlüce Tesisleri'nde bir araya geldi. Yönetimin teknik direktör konusunu masaya yatırdığı ve en geç yarına kadar bu sorunu çözecekleri belirtildi.

KUPA CANAVARI
Eriksson sırasıyla Göteborg, Benfica, Roma, Fiorentina, Benfica, Sampdoria, Lazio, İngiltere milli takımı, M. City, Meksika ve Fildişi ile Leichester'ı çalıştırdı. 65 yaşındaki başarılı teknik adam; İsveç, Portekiz ve İtalya olmak üzere 3 farklı ülkede lig ve kupa şampiyonluğu yaşayıp 17 kupa kaldırma başarısı gösterdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN