Web Sürümüne Geç

  Bursa'da rota Eriksson

  Bursa'da rota Eriksson
  Perşembe 31.01.2013

  Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından El Nasr'da teknik danışmanlı görevi yapan Sven Goran Eriksson'la ile ilk temaslar olumlu. İmzaların atılması yakın

  Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifası üzerine hoca arayışlarına başlayan Bursaspor'un, dünyaca ünlü İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson ile ilgilenmeye başladığı ortaya çıktı. Teknik direktör konusunda birçok ismi listesine alan yeşil-beyazlı yönetim, Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından El Nasr'da teknik danışman olarak olarak görev yapan Eriksson ile temasa geçti. Görüşmeler devam ederken yönetim B planını da hazırladı. Temaslar olumlu sürse de, pürüz çıkması halinde rota yerli teknik adama dönecek.

  YÖNETİM DÜN ACİLEN TOPLANDI

  BU ismin de tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman olduğu öğrenildi. Gaziantep'teki finansal sorunlar nedeniyle takımdan ayrılmak istediği ileri sürülen Karaman'ın yerli teknik adam olarak düşünülen isim olduğu belirtildi. Öte yandan Bursaspor yönetim kurulu İbrahim Yazıcı başkanlığında yönetim dün Özlüce Tesisleri'nde bir araya geldi. Yönetimin teknik direktör konusunu masaya yatırdığı ve en geç yarına kadar bu sorunu çözecekleri belirtildi.

  KUPA CANAVARI
  Eriksson sırasıyla Göteborg, Benfica, Roma, Fiorentina, Benfica, Sampdoria, Lazio, İngiltere milli takımı, M. City, Meksika ve Fildişi ile Leichester'ı çalıştırdı. 65 yaşındaki başarılı teknik adam; İsveç, Portekiz ve İtalya olmak üzere 3 farklı ülkede lig ve kupa şampiyonluğu yaşayıp 17 kupa kaldırma başarısı gösterdi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN