Top toplamak yerine ortalığı karıştırdılar!

Top toplamak yerine ortalığı karıştırdılar!
Pazartesi 04.02.2013 14:28

Top toplayıcı çocukların vukuatları saymakla bitmez. Fakat hepsinin ortak bir yanı var; maçı alt üst etmek... İşte futbol tarihinin en unutulmaz 10 top toplayıcı vukuatı!

1 - Top toplayıcı çocuğun başının altından çıkan bu akılalmaz olay 2006 yılında Brezilya FPF Kupası maçında meydana geldi.

Karşılaşmanın bitimine bir dakika kala Santacruzense'li oyuncu şutunu çekti, top direğin yanından auta çıktı ama top toplayıcı çocuk kaşla göz arasında topu kaleye yuvarlayınca maçın kadın hakemi Silvia Regina de Oliveira golü verdi. Doğal olarak, 1-1 bitten karşılaşmanın ardından De Oliveira ve yan hakem hakkında soruşturma başlatıldı ve iki hakem uzun süre görev yapamadı.


2 -
İsviçre futbol liginde FC Sion'lu oyuncu Geoffrey Serey Die top toplayıcı çocuğa maç sonrası okkalı bir tokat yapıştırınca federasyondan 4 maç ceza almakla kalmamış, bir de Disiplin Komitesi'nin karşısına çıkarılmıştı.


3 -
Sene 1975... Maçta 3-1 önde olan Bologna'dan Giorgio Chinaglia'nın şutunu kalenin yanında bulunan top toplayıcı çocuk çizgiyi geçmeden geri yollayınca ortalık bir anda gerildi. Chinaglia karşılaşmanın ardından çocuğun yanına gidip "Seni boğacağım" derken takım arkadaşları sinirden deliye dönen takım arkadaşını zor zaptetmişti.4 - Bir dönem Galatasaray'ın da kalesini koruyan Morgan De Sanctis aslında göründüğü kadar sakin birisi değil. Atalanta'lı top toplayıcının yavaş hareketlerine sinirlenen De Sanctis topu almak için yanına gittiğinde çocuğa tokadı yapıştırsa da maç sonunda pişman olup formasını vermeyi ihmal etmedi. Fakat bir farkla; yanağından öpüp formasını vererek özür dilediği top toplayıcı başkasıydı...5 - Boca Udinos kalecisi Gaston Sessa bir lig maçında topu, direkt kendisine atmadığı için sinirlendiği top toplayıcı çocuğun suratına sert bir şekilde şutlayınca maçın hakemi tarafından kırmızı kartla oyun dışına gönderilmişti.6 - Bu seferki vukuat biraz tebessüm ettiren cinsten. Tottenham'lı top toplayıcı çocuk top oyundan çıkacak zannedip sahanın içine kadar geldi, topu eliyle almak istedi. Hakem oyunu durdururken korkudan saha kenarına çöken ve beti benzi atan çocuğu rakip takımdan Robinson gidip sakinleştirmişti.7 - Brezilya'dan bir çatlak daha! Yerel lig Campeonato Sergipano'da Guarany ve Sergipe arasındaki maçta ev sahibi takımın kalecisi köşe vuruşu kazanılınca skoru eşitlemek için maçın son dakikalarında rakip ceza shasına gider... Top uzaklaştırılır, Sergipe kontratak geliştirir... Boş kaleye ilerleyen Sergipe'li oyuncu şutunu çeker fakat kendini kaybeden top toplayıcı çocuk kaleciliği görev bilmiş olacak ki topu ayağıyla kurtarır... Ve tahmin edeceğiniz üzere anında olay yerini terkeder!8 - Tottenham'dan bu kez psikopatlık derecesine ermiş bir top toplayıcı örneği! Tottenham ve Famagusta arasında oynanan UEFA Kupası maçında taca çıkan topu alan top toplayıcı çocuk Koumpoutis'in hassas bölgesine sert bir şekilde fırlatır. Neye uğradığını şaşıran oyuncu bir an çocuğun üstüne yürüse de sonra oyuna döner. Saha kenarındaki taraftarlarsa çocuğu adeta bir kahramanmışçasına alkışlar!9 - Corinthians ve Santos arasında oynanan Libertadores Kupası maçında Santos'tan Adriano'nun top toplayıcı çocuğa adeta çift dalması vukuatlar arasında en bilinenlerden. bu olay sonrası top toplayıcı çocuk Adriano hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.10 - Chelsea ve Swansea arasında oynanan Capital One cup mücadelesinde 2-0 geride olmanın verdiği gerginlikle topu vermek istemeyen top toplayıcı çocuğu tekmeleyen Chelsea'li Eden Hazard kırmızı kartla oyundan atılmıştı. Top toplayıcı çocuk daha sonra kendisinden özür dileyen Hazard hakkında suç duyurusunda bulunmasa da Belçikalı oyuncuya federasyon tarafından üç maç ceza verildi.

Etiketler Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN