Web Sürümüne Geç

Hayatımız Beşiktaş

Hayatımız Beşiktaş
Cuma 08.02.2013

Samet Aybaba: Beşiktaş bizim yaşam tarzımız. Tüm planlarımızı takımın daha iyi olması için yapıyoruz. Beşiktaş'ı bu durumdan kurtaracak en uygun isim bendim

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Beşiktaş TV'de önemli açıklamalar yaptı. Kırılgan bir takım olduklarını Beşiktaş'ın yaşam tarzları haline geldiğini belirten Aybaba şunları söyledi: "Aldığımız galibiyetlerle beklentileri yükselttik. Bu yükü taşıyamayız. Biz kırılgan bir takımız. Üzülünce toparlanamıyoruz. Beşiktaş bizim hayatımız oldu. 4-5 gün orada yatıyoruz. Maç bitiyor kulübe gidiyoruz, kendimizi eleştiriyoruz. Rakiplerin maçlarını izliyoruz." Beşiktaş'ın rakiplerine oranla şanssız bir ekip olduğunu vurgulayan Aybaba, "Fenerbahçe ve Galatasaray'la kıyasladığınız zaman bunu görürsünüz. Bizim kadar sakatlık yaşayan başka takım yok. Türk futbolu bataklık içinde, batıyoruz. İnsanlar hâlâ büyük transfer istiyor" diye konuştu.

AVRUPA'YA GİDEMEMEK İÇİMİ ACITTI
Az sayıda yabancı alarak yerli isimlerle devam etmek istediklerini ifade eden Aybaba, "Biz de borç yapabilirdik. Beşiktaş'ı bu durumdan çıkartacak en uygun isim bendim" dedi. Usta hoca, takımın Avrupa'ya gidememesinin içini acıttığını da ekleyerek "Bunlar bir daha olmasın diye herkes kulübe sahip çıkmalı. Kupa kazanmayı gerçekten çok özledik" dedi. Birçok oyuncuyu takip ettiklerini de dile getiren Aybaba, "Gurbetçi oyuncularla ilgili çalışmamız var" dedi.

BEŞİKTAŞ'IN BAHİSLE İŞİ YOK
Beşiktaş gibi büyük bir takımın bahis gibi şeylerle işi olmayacağını da ifade eden Aybaba şöyle dedi: "Soruşturmalar etkili olmuştur. Artık kimse böyle şeyleri düşünemez."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN