Web Sürümüne Geç

UEFA, Sırbistan'ın cezasını artırdı

UEFA, Sırbistan'ın cezasını artırdı
Cumartesi 16.02.2013

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Temyiz Kurulu, geçen yıl ekim ayında Sırbistan'ın Kruşevats kentinde İngiltere ile Sırbistan 21 yaş altı futbol takımları arasında oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun 13 Aralık'ta verdiği kararlarda değişikliğe gitti.

UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Temyiz Kurulu'nun 21 Yaş Altı 2013 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off turu ikinci maçında çıkan olaylar nedeniyle UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun Sırbistan Futbol Federasyonu'na verdiği 1 maçlık seyircisiz oynama cezasını 2 maça çıkardığı bildirildi.

Temyiz Kurulu ayrıca Sırbistan 21 Yaş Altı Futbol Takımı Fitness Antrenörü Andreya Milutinovic'in de 2 yıl boyunca UEFA organizasyonuyla yapılacak tüm futbol müsabakalarından men edilmesine, Sırbistanlı oyuncu Nikola Ninkovic'e verilen 2 maçlık cezanın da 3 maça çıkarılmasına karar verdi.

Sırbistanlı antenör Milutinovic'in Temyiz Kurulu'na yaptığı itirazın reddedildiği belirtilen açıklamada, Temyiz Kurulu'nun UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun 13 Aralık'ta aldığı diğer kararları onadığı kaydedildi.

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, 13 Aralık'taki kararında, Sırbistan Futbol Federasyonu'na bir maç seyircisiz oynama ve 80 bin avro para cezası, maç içerisinde ırkçı söylemlerde bulunan Sırbistanlı yardımcı antrenör Predrad Katic'e ve fitness antrenörü Andreja Milutinovic'e 2'şer yıl futbol müsabakalarından men, futbolculardan Goran Çauşic'e 4, Ognyen Mudrinski ve Filip Malbaşic'e 3 ve Nikola Ninkovic'e de 2 maç oynamama cezası vermişti.

Geçen ekim ayında oynanan ve Hüseyin Göçek'in yönettiği müsabakada İngiltereli futbolcu Wickham'ın 90+4. dakikada attığı golle İngiltere maçı 1-0 kazanmış, maçın ardından Sırp taraftarların İngiliz futbolcu Danny Rose'a yaptığı ırkçı hareketler nedeniyle olaylar çıkmıştı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN