Web Sürümüne Geç

Kılıç: 2020 için seferber olduk

Kılıç: 2020 için seferber olduk
Perşembe 21.02.2013

IOC Başkanı Rogge'a Başbakan Erdoğan'ın mesajlarını ileten Gençlik ve Spor Bakanı: Olimpiyatları İstanbul'a getirmek istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın İstanbul'da yapılması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. TMOK Başkanı Uğur Erdener ve Bern Büyükelçisi Tanju Sümer ile birlikte IOC Başkanı Rogge'a nezaket ziyaretinde bulunarak Başbakan Erdoğan'ın 2 mesajını ileten Kılıç, "5. kez adayız. Bu kez organizasyonu almak için ahlaka uygun tüm hamleleri yapacağız. Olimpiyat için tüm imkanlar İstanbul'un hizmetine sunulmuş durumda. Olimpiyatları, bölgemizde yeni bir barış ve medeniyet hamlesi olarak görüyoruz" açıklamasını yaptı.

GÜREŞ OLİMPİYATLARDA KALMALI
Başbakan Erdoğan ikinci mesajında ise 'ata sporu' güreşin 2020 Olimpiyatları'ndan çıkarılmamasını istedi. Erdoğan'ın, 'Güreş sporu Olimpiyat Oyunları'nın ilk branşlarındandır. Londra 2012'de 26 ülke bu branştan madalya kazandı. Güreşin olimpik bir branş olarak kalması arzumuzdur. Aksi halde ciddi bir kitle etkilenecektir" mesajı da Bakan Kılıç aracığıyla iletildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN