Fuat Çapa: Yenilgiyi hak etmedik

Fuat Çapa: Yenilgiyi hak etmedik
Pazar 24.02.2013

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, oynanan futbola göre yenilgiyi hak etmediklerini söyledi

"Sahada ikinci yarıya çok iyi başlayan iki takımın mücadelesi vardı" diyen Fuat Çapa, 1-0 kaybettikleri Kayserispor maçı sonrasında şunları söyledi:

"Kayseri 10, biz 9 puan topladık. İlk yarı topa daha çok biz sahip olduk ama çok pozisyon üretemedik. Rakip daha kontrollü oynadı. İkinci yarıda 15 dakika baskı uyguladılar ve golü buldular. Bu maçın sonucunu belirleyecek pozisyonlardan birisi duran toplardı.

Golden sonra bizim ürettiğimiz pozisyonlar oldu. Direkten dönen topumuz oldu. Kalecinin çok iyi çıkardığı toplar oldu. Oyunun genelinde biz bu yenilgiyi hak etmedik. Topa daha çok sahip olan değil ama golü atan kazanıyor. Bugün de böyle oldu."

Hakemin yönetimiyle ilgili bir soruya ise Çapa, "Hakemlerle ilgili söylediklerimiz bir şey değiştirmiyor." cevabını verdi.

Gençlerbirliği futbolcusu Özgür İleri de, Kayseri'yi yenerek ilk 4 takım arasına girmek için maça çıktıklarını ancak bunu başaramadıklarını söyledi. "Maçı kazanmak istiyorduk" diyen İleri, sözlerine şöyle devam etti:

"Hafta içinde bunun için çalıştık ve hedefimizin arasında ilk 4 arasına girmek vardı. Maçta her iki taraf da iyi mücadele etti. Son dakikalarda pozisyonlarımız oldu. Farklı bir skor olabilirdi ama olmadı. Sağlık olsun."

Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncularından Serkan da yenilgiyi haketmediklerini belirterek, "İyi oynadığımızı düşünüyorum. Artık önümüzdeki maçlarda puanlar alarak daha iyi yerlere gelmek istiyoruz." dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN