Giray Bulak: Rakiplerimiz zaaflarımızı iyi kullanıyor

Giray Bulak: Rakiplerimiz zaaflarımızı iyi kullanıyor
Çarşamba 27.02.2013

Ziraat Türkiye Kupasında Eskişehirspor'a 3-0 yenilen Mersin İdman Yurdu'nun Teknik Direktörü Giray Bulak, ''Takımımız, golleri bir kenara bıraktığımızda tempo, rakiple boğuşabilme ve maçı kazanma isteği olarak son derece pozitif'' dedi.

Bulak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Eskişehirspor'a bundan sonraki karşılaşmalarında başarı diledi. Maçın kendileri açısından iki aşamalı olduğunu belirten Bulak, şöyle devam etti: ''Takımımız, golleri bir kenara bıraktığımızda tempo, rakiple boğuşabilme ve maçı kazanma isteği olarak son derece pozitif. Ama yediğimiz gollere baktığımızda biraz uyuyoruz, dalıyoruz veya rakiplerimiz bu kötü yönümüzü iyi kullanıyor. Bizim maçta aşağı yukarı 10 ortamız var, onlar pozisyon olmadı. Ama rakibin 3 topu gol oldu. Takım olgumuz, her geçen gün gelişip, oturuyor. Fakat arada böyle sonuca yansıyan olumsuzluklar oluyor.''

Bulak, Türk vatandaşı olduktan sonra ismini ''İbrahim Üçüncü'' olarak değiştiren Yattara'nın maçtaki performansıyla ilgili bir soru üzerine, ''Yattara'nın performansı maçta bölüm bölüm iyi. İkinci yarı bir parça durmuş olsa da özellikle ilk yarı iyiydi. Ama biz Yattara'yı bundan böyle en az bir devre kullanabilecek seviyeye geleceğiz. Yattara'nın bundan sonra bizimle beraber kendini ortaya koyma zamanı geldi'' diye konuştu.
Futbolculardan Eren Tozlu da kupa maçlarında iddialarının olmadığına değinerek, ligdeki sıkıntılı süreçten kurtulmak istediklerini, bu yüzden tüm akıllarının lig maçlarında olduğunu dile getirdi.

Futbolculardan Can Erdem de artık kupayla işlerinin kalmadığını belirterek, ligde Kayserispor'u yenip, çıkışa geçmenin hesaplarının yaptıklarını söyledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN