Falcao yaşını küçülttü iddiası

Falcao yaşını küçülttü iddiası
Salı 23.07.2013 12:57

Atletico Madrid'den Monaco'ya 57 milyon euro'ya transfer olarak bu yaz büyük ses getiren Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao hakkında şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı

FIFA kayıtlarında 10 Şubat 1986 tarihinde doğmuş olarak görünen Radamel Falcao'nun aslında iki yaş daha yaşlı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Ülkesi Kolombiya'da yapılan bir haberde Falcao'nun gittiği ilkokulda (San Pedro Claver de Bucaramanga Koleji) bulunan kayıt sertifikası ve karnesinde 10 Şubat 1984 tarihinin yazdığı ve başarılı oyuncunun yaşının 29 olması gerkirken 27 olduğu yalanını söylediği ortaya atıldı.
Haberde ayrıca doğum yerinin Falcao'nun iddia ettiği gibi San Marta değil, Kolombiya'nın başkenti Bogota olduğu da ifade edildi.

İddialar arasında en dikkat çekeniyse Falcao'nun 5 yaşındayken okul öncesi eğitim aldığıydı ki bu durumu aslında kesinleştiren bir bilgi. Zira, Falcao aslında 1984 doğumlu ve bu eğitimi 1989 yılında aldı. Ne var ki, Kolombiya'da bu eğitim sistemi 1991 yılında değiştirildi. Yani Falcao iddia ettiği gibi 1986 doğumlu olsaydı bu eğitimi alması da imkansız olurdu.

Öte yandan, bu kayıtların yanlış girilmiş olacağı da öne sürülüyor. Falcao ise bu konuda henüz bir açıklama yapmış değil. Ama ortada bir gerçek var; eğer Falcao şu an 29 yaşında olsaydı, Monaco onun için 57 milyondan biraz daha düşük bir ücret ödemeyi teklif ederdi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN