Web Sürümüne Geç

  Yılmaz Vural, Premier Lig yolunda

  Yılmaz Vural, Premier Lig yolunda
  27 Kasım 2013, Çarşamba Güncelleme: 16:44

  Saha kenarında kendini kaybederek sergilediği coşkulu hareketleriyle hafızalara kazınan Yılmaz Vural, İngiltere'de gündeme oturdu

  İngiliz Daily Mail gazetesine röportaj vere Yılmaz Vural, bir Premier Lig ekibiyle görüştüğü iddialarını doğruladı, Ada'da futbol gündeminin odağı haline geldi.

  Geçtiğimiz günlerde Arsenal-Southampton maçını Mesut Özil'in ailesiyle birlikte Emirates Stadı'nda izlemeye giden Vural, Mancini'nin Galatasaray'a gelmesinde aracı olan menajer Muzzi Özcan'la da buluşmuştu.  Elazığspor'dan istifa etmesinin ardından başka bir takım çalıştırmayan Yılmaz Vural, Premier Lig'de mücadele eden bir ekiple görüşmeye gittiği iddiaları sonrası kendisiyle röportaj yapmak için irtibata geçen Daily Mail'i geri çevirmedi.

  Daily Mail, Vural hakkında yayınladığı haberde '22 takım çalıştırdı. Enerjisiyle dikkat çekiyor. Hatta bir keresinde kendi futbolcusuna tekme bile attı" ifadelerine yer verdi. Gazete, Vural'ın Ankaragücü takımını yönetirken kırmızı kart gören oyuncusu Effa'nın üzerine yürüdüğü görüntüleri de paylaştı.  Öte yandan, İngiliz gazetesine verdiği röportajda Premier Lig'in kalitesini öven Vural şöyle konuştu:

  "Bütün dünyanın gözü Premier Lig'de. Herkes İngiliz futbolundan bir şeyler öğrenmek istiyor. Profesyonel futbolun en yüksek seviyesi burada. Herkes Premier Lig'i sever. Türkiye'de de çok seviliyor. Teknik direktörlüğe Alex Ferguson'ın Manchester United'ın başına geçtiği sezon başladım. O bir takımla efsane oldu. Ben ise 22 takım çalıştırdım. Avrupa'da daha fazla takım çalıştıran başka bir teknik adam olduğunu düşünmüyorum. Roy Hodgson ikinci olabilir. Bu benim için çok iyi bir rekor değil. Ancak maalesef Türk futbolunun doğası bu."

  Transfer görüşmesi için Ada'da bulunduğu iddialarının doğru olduğunu da Daily Mail'e itiraf eden Vural için İngiliz gazetesi "22 takım çalıştıran 60 yaşındaki teknk adamın sıradaki durağı Premier Lig olabilir" ifadesini kullandı.

  Şimdi hem İngiltere'de hem de Tğrkiye'de Vural'ın Premier Lig'e transfer olup olmayacağı, olursa hangi takımla anlaşacağı büyük merak konusu.
  Yükleniyor