Ibra'dan transfer açıklaması

Ibra'dan transfer açıklaması
Salı 04.03.2014 18:50

İsveçli yıldız Ibrahimovic, Paris Saint Germain'de mutlu olduğunu belirtti ve Türkiye'den gelecek teklifin şu an için sadece kendisini sevindireceğini söyledi.

Türkiye ile İsveç arasından oynanacak hazırlık maçı öncesi İsveç Milli Takımı'nın önemli isimlerinden Zlatan Ibrahimovic basın mensuplarının karşısına çıktı. Türkiye'de olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren İsveçli oyuncu, "Yarın maçta tabi ki ben de sahada olmak istiyorum. Ama belimde sorun olduğu bir gerçek. Bu durum yarın daha net olacak. Oynadığım futbol olarak şu an çok önemli bir noktadayım. Futbol oynamak istiyorum. Yarın sahada kendimi gösterebilmek istiyorum. Galatasaray için olumlu şeylerden bahsedebiliriz. Galatasaray'ın Chealse ile oynadığı maçta oynadığı futbolun bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Türk liginde dört yetenekli İsveç Milli Takımı'nda da oynayan kişi bulunmakta. Bu da Türkiye liginin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. dedi.

Bir basın mensubunun 'Şu an 18 yaşında olsanız ne hissedersiniz ve neler söylersiniz? şeklindeki sorusunu cevaplandıran Ibrahimovic, bunu hayal etmenin çok güzel olacağını şu an 18 yaşında olması halinde şimdiki yeteneğinin ve o zaman ki enerjisinin muhteşem olacağını belirtti.

Dünya Kupası'nı değerlendiren Ibrahimovic, çok güçlü takımlarını karşılaşacağı çok güzel bir şampiyona olacağını vurgulayarak, "Favorim Brezilya olacak. Çünkü ev sahibi takım. Favori takımım ise kulüp düzeyinde oynadığım şu an ki takımda oynayan arkadaşlarımın yer aldığı bir ülkenin kazanmasını isterim. Hollanda, Uruguay, İtalya gibi takımlar var." ifadelerini kullandı.

İlerleyen zamanlarda Türkiye'ye transfer olup olmayacağı yönündeki soruya ise Ibrahimovic, şu yanıtı verdi, '"Şu an oynadığım takımdan memnunum ve ruhumuz çok iyi. Orada iyi bir sözleşmem var. Paris Saint-Germain'de mutluyum ve devam etmek istiyorum. Türkiye'den teklif gelirse bundan sadece mutluluk duyarım. Tabi ki istenilen bir futbolcu olmak çok güzel."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN