Göz-Göz bayramı

Göz-Göz bayramı
Salı 28.04.2015

PTT 1. Lig'e çıkmanın sevincini yaşayan Türk futbolunun köklü çınarı Göztepe'de asıl hedef Avrupa'yı titretmek

Bir zamanlar İstanbul dükalığına kafa tutan Göztepe ardından sportif başarısızlıklar, mali problemler nedeniyle amatör kümeye kadar düşmüştü. Avrupa'da yarı finalde oynayan ilk Türk takımı Göz-Göz, 2008-2009'da Aliağa'nın isim hakkını alıp 3. Lig'de mücadele etmeye başladı. Ardından tuğlaları üst üste koyan sarı- kırmızılılar geçen sezon play-off'ta kaybettiği PTT 1. Lig'e çıkma şansını bu sefer geri tepmedi. Kırmızı Grubu lider bitiren Göz- Göz, PTT 1. Lig'e yükseldi. Merdivenleri bir bir çıkan 'İzmir efsanesinin' asıl hedefi önce Süper Lig'e yükselmek ardından adını Avrupa'ya hatırlatmak.

İSYAN MARŞIYLA AYAĞA KALKTI
Göztepe amatöre düşmesine rağmen cefakar taraftarı kulübünü hiç yalnız bırakmadı. Köhne tellerin ardından "Issız, kuytu köşelerden and olsunki döneceğiz" diye İsyan Marşı'nı bağırdı. Bu marşla birlikte camia 'tek yürek' oldu. Sarısı güneş gibi doğdu, kırmızı damarında kan oldu ve Göz-Göz zaferden zafere koştu

'SEMT ÇOCUĞU' BAŞKANIN ZAFERİ
GÖZ-GÖZ'ün amatörden PTT'ye yükselişinde başkan Mehmet Sepil'in de önemi büyük. Sezon başında Göztepe A.Ş'yi satın alan Sepil, çocukluğunun geçtiği kulübü şaha kaldırdı. 'Güzelyalı çocuğu' olan Sepil, taraftar otobüslerinde 'deplasman' bile yaptı, zafere adını altın harflerle yazdırdı.

DiYADiN HOCA SÖZ VERDi: SÜPER LİGE ÇIKACAĞIZ
Göztepe'de başkan Mehmet Sepil takımı güvenebileceği, birine teslim etmeyi düşünüyordu. Bu kulüpte 2 sene forma giyen, Süper Lig'e yükselme sevinci yaşayan Metin Diyadin "Evet" deyince 3 yıllık sözleşme imzaladı. Diyadin, "Göztepe bir proje takımı. Ben de bu projeye inandım. Kısa sürede Süper Lig'e yükseleceğiz" dedi. Diyadin'in OFTAŞ, Orduspor ve Kasımpaşa'yı Süper Lig'e çıkardığı hatırlatalım

KOSOVALI GOL KRALI

Göztepe'de teknik direktör Metin Diyadin göreve gelmesiyle birlikte tecrübeli futbolcularla gençleri iyi kaynaştırdı. Takımın şampiyonluğa ulaşmasında 13 kez ağları sarsan Timur Kosovalı da önemli rol oynadı. Göz-Göz, transfer döneminde takımın iskeletini koruyarak yabancı tercihlerinde 'nokta atışı' yapmaya çalışacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN