Galatasaray ve Trabzonspor'a ceza

Galatasaray ve Trabzonspor'a ceza
Perşembe 30.04.2015 17:38

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray'a para, Trabzonspor'a ise para ve tribün kapatma cezası verdi.

PFDK, Galatasaray - Gaziantepspor mücadelesi nedeniyle sarı-kırmızılı ekibe 150 bin TL para cezası verildiğini açıkladı.

İşte TFF'nin resmi internet sitesindan yapılan açıklama:

"Galatasaray A.Ş.'nin, 26.04.2015 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."


Öte yandan, PFDK, Trabzonspor'a Gençlerbirliği deplasmanında, taraftarının yapmış olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle tribün kapatma ve 37.500 TL para cezası verdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"Trabzonspor A.Ş.'nin, 26.04.2015 tarihinde oynanan Gençlerbirliği-Trabzonspor A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı TRİBÜN KAPATMA ve 37.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN