Ardahanlı Kulüp Başkanı TFF'ye aday oldu

Ardahanlı Kulüp Başkanı TFF'ye aday oldu
Salı 16.06.2015 00:00

Ardahan'da amatör ligde mücadele eden Kura Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda kulübün antrenörlüğünü yapan 51 yaşındaki Ümit Sarıkaya, 25 Haziran’da yapılacak Futbol Federasyon Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. Başvuru evrakını gönderdiğini belirten Sarıkaya, "Türk futbolunu tekelden kurtarmak için adayım" dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nda memur olarak çalışan, evli ve üç çocuk babası Ümit Sarıkaya, Türk futbolunun gelişmesi ve Türk futbolunda tek adamlık dönemine son vermek için Futbol Federasyon Başkanlığı'na aday olduğunu söyledi. Sarıkaya, "25 Haziran'da yapılacak olan seçimli olağan genel kurulda TFF başkanlığı için adaylığımı açıklıyorum. Türk futbolunun iyiye gitmesi ve tek adamlık dönemini sona erdirmek için adayım. Şu ana kadar federasyon seçimlerinde ya Haluk Ulusoy ya da Yıldırım Demirören aday oluyor. Bu adaylık sürecini düzeltmek için buradan tüm Türkiye'deki Anadolu kulüplerine sesleniyorum. 61 imzayla tek adamlık oluyor. Türk futbolunu tek adamlıktan kurtarmak için, Türk futbolunu temsilen amatörleri, profesyonelleri temsil etmek için TFF başkanlığına adaylığımı bugün itibariyle açıklıyorum" diye konuştu.

Kura Gençlik Spor Kulüp Başkanı ve antrenörü Ümit Sarıkaya, "Türk futbolunu temsilen amatör spor kulüp başkanları, antrenörler yok ve bölgelerde amatör spor kulüplerini yalnızca bir bölge temsil ediyor. Profesyonel takımı olmayan illerde de TFF'nin temsilcisi yok, delegesi yok. Biz bu işlemleri düzeltmek için, Türk futbolunu ileriye götürmek için adayım. Ayrıca 11 yabancı statüsünü Türk futbolunda işleme koydular ve bunun sonucunda alt yapımız gelişmiyor. Bize bu görev verilirse bu tür yanlışları düzelteceğiz" dedi.

TFF'ye 2012 yılında da adaylığını koyan Sarıkaya, destek bulamadığı için adaylıktan çekilmişti.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN