Yarsuvat kolları sıvadı

Yarsuvat kolları sıvadı
Salı 16.06.2015

Yansuvat, "14 Süper Lig Kulübü, Demirören'e destek olduğunu açıklayınca aday olmaya karar verdim. Yönetimimde ise tek Galatasaraylı ben olarak gözüküyorum" diye konuştu

Galatasaray Kulübü eski başkanı Duygun Yarsuvat, TFF başkan adaylığını açıkladı. Yarsuvat, "14 Süper Lig kulübü mevcut başkana destek olduğunu açıklayınca aday olmak istedim" dedi. Türkiye Futbol Federasyonu'nda yapılacak başkanlık seçimlerinde Yıldırım Demirören, Haluk Ulusoy ve Erdal Alkış'ın ardından böylece Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat da aday oldu.

Düzen artık değişmeli
Yarsuvat, "Eğer ki endüstriyel futbol ifadesindeki 'futbol' bile size fazla geliyor ve sadece endüstri istiyorsanız topu santraya dikmek yerine statlara baca dikmeyi tercih ediyorsanız artan gelirlerin, borcu nasıl arttırdığını sorgulamıyorsanız Kulüpler Birliği Yasa Tasarısı ve Süper Lig A.Ş. derhal kanunlaşmalı ve yürürlüğe girmelidir. Ölü doğan Süper Lig A.Ş. Kulüpler Birliği yasa tasarısı ve benzeri hukuka aykırı tüm uygulamalar futbol hafızasından silinmelidir" dedi. Yarsuvat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak icazetsiz, siyasetsiz, bağımsız ve demokratik, özgür ve özerk bir futbol anlayışının egemen olmasını istiyorsanız bu düzen artık değişmelidir. Eğer taraftara ihtiyaç duymuyorsanız milli takım forması satmak bir yana, dağıtamamak bile sizi üzmüyorsa futbolcuların Milli Takım forması altında ıslıklanmalarını, hatta maça çıkamamalarını normal buluyorsanız FIFA Dünya sıralamasında Kongo'nun ardından 57. sırada yani, ilk 100 ülke arasında olmakla gurur duyuyorsanız sizin için taraftarı olmayan tek milli takıma sahip olmak sorun değil ise çözüme de ihtiyaç yoktur."

LİSTEMDE TEK GALATASARYLI BENİM
"Diğer adaylardan 'birleşim' çağrısı aldınız mı?" sorusunu ise Yarsuvat, "Bu iddiayı beni tanımayanlar ortaya atmış. Niye çekileyim ki? Çekilmem söz konusu değil. Geçen hafta içinde birinden telefon aldım 'beraber olur muyuz' dediler. 'Arkadaşlarım var yüz-üstü bırakmam' dedim. Bizim ekibimizde bizde çalışmak isteyen herkes var. Bir tek Galatasaraylı ben varım. Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı da var" şeklinde cevapladı. Yarsuvat, Süper Lig'de 14 kulübün mevcut başkan Yıldırım Demirören'e destek verdiğini açıklamasının ardından başkanlığa adaylığını koyduğunu vurguladı. Yarsuvat, "'Şu kulüpler destek verdi, geri dönemezler' dediler. Ben de o anda ziller çaldı ve aday olmak istedim" diye konuştu.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN