Demirören yeniden başkan

Demirören yeniden başkan
Perşembe 25.06.2015 12:38

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören, yeniden başkan seçildi.

Ankara Marriott Oteli'nde yapılan genel kurulda, 219 delege oy kullandı. Delegeler önce başkanlık, sonra da yönetim kurulu seçimi için oy verdi.

Seçime tek aday olarak giren Demirören, oy kullanan 219 delegenin geçerli 214 oyunu alarak bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu.

Demirören yaptığı teşekkür konuşmasında, futbol camiasının büyük bir aile olduğunu belirterek, "Bizi de bu aileye başkan seçtiniz. Biz kardeşiz. Kollarımız herkese açık, bundan bir şüpheniz olmasın. Bu genel kurulun bize yüklediği büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Her zamankinden daha büyük şevkle, heyecanla görevimizi yerine getireceğiz" diye konuştu.

Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst, Hüsnü Güreli, Cengiz Zülfikaroğlu, Alaattin Aykaç, Mustafa Çağlar, İbrahim Usta, Ali Düşmez, Kaan Terzioğlu, Arif Koşar, Yaşar Aşçıoğlu, Erhan Kamışlı, Ahmet Gökçek.

SEÇİM SÜRECİ
Yıldırım Demirören ve Haluk Ulusoy, yönetim kurulu listelerini ve adaylık için gerekli olan üye imzalarını divan başkanlığına sundu.

Divan başkanı Mehmet Baykan, iki adaydan temsilci talep ederek, mükerrer oy tespiti yapılmasını istedi. Demirören 240, Haluk Ulusoy ise 65 imza topladı. Yapılan incelemenin ardından, 26 oy mükerrer çıktı. Böylece Demirören'in imza sayısı 214'e, Ulusoy'un imza sayısı ise 39'a düştü.

Bu gelişmenin ardından divan başkan yardımcısı Mesut Hoşcan, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın örnek teşkil edecek kararlarını okudu.

Divan başkanı Baykan ise seçimli genel kurulun tek listeyle yapılacağını açıkladı.

Ankara Marriott Hotel'de gerçekleştirilen genel kurulda toplantı çoğunluğunun 297 delegeden 226'sının katılımıyla tutanakla tespitinin ardından genel kurul başkanlık divanı oluşturuldu. Divan başkanlığına Mehmet Baykan, yardımcılığına Mesut Hoşcan, divan üyeliğine Hüseyin Eryüksel ve Çağatay Kalkancı seçildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Mehmet Baykan, delegelere ve salonda bulunan misafirlere açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmasının ardından genel kurula, başkan adaylarının seçime girebilmesi için gerekli olan yeterli imza sayısının kontrolü için 20 dakikalık ara verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Mehmet Baykan, delegelere ve salonda bulunan misafirlere açılış konuşmasını yaptı.

Genel kurul öncesi gerginlik
Başkan adaylarından Haluk Ulusoy ile oğlu Saffet Ulusoy'un otele girişi sırasında gerginlik yaşandı.

Güvenlik görevlileri, akreditasyon kartı olmaması sebebiyle Saffet Ulusoy'un genel kurulun yapılacağı kata çıkmasına engel olmak istedi. Haluk Ulusoy ve Saffet Ulusoy, güvenliğin ilk müdahalesinden geçerek, genel kurulun yapılacağı kata çıktı. Burada bir kez daha durdurulan Haluk Ulusoy ve ekibi, kısa süren tartışmanın ardından salona girerken, oğul Ulusoy ise otelin lobisine indi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN