Web Sürümüne Geç

Her biletten 1 Euro

Her biletten 1 Euro
Cumartesi 05.09.2015 17:21

Porto, bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yer alan takımların birbiriyle oynayacağı maçlarda her biletten elde edeceği gelirin 1 Euro'sunu sığınmacılara verilmesi amacıyla UEFA'ya başvuru yaptı.

Portekiz Premier Lig takımlarından Porto, Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon katılan kulüplerin sattıkları biletin 1 Euro'sunun Avrupa'ya ulaşmaya çalışan sığınmacılara verilmesi amacıyla UEFA'ya başvuruda bulundu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulüp başkanı Jorge Nuno Pinto da Costa'nın "Haydi, sığınmacılar için futbol oynayalım" adıyla kampanya başlatması amacıyla UEFA'ya başvuru yaptığı ve bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yer alan 31 takımın birbiriyle oynayacağı grup maçlarında her biletten elde edeceği gelirin 1 Euro'sununAvrupa'ya ulaşmaya çalışan sığınmacılara dağıtılmasını istediği belirtildi.

Açıklamada, Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak grup maçları ile kampanyanın başlayabileceği, Porto'nun Chelsea ile 29 Eylül'de yapacağı evinde yapacağı maçta yardıma hazır olduğu vurgulandı.

Porto'nun yanı sıra Avrupa'nın önde gelen kulüpleri Bayern Münih ve Real Madrid de sığınmacılar için 1 milyon Euro yardımda bulunacaklarını önceden açıklamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN