Web Sürümüne Geç

Futbol çatırdadı

Futbol çatırdadı
Cuma 09.10.2015

FIFA Etik Kurulu, yolsuzluk yaptıkları iddia edilen FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini'nin görevlerini 90 gün boyunca askıya aldığını açıkladı

FIFA Etik Kurulu, 'futbolda deprem etkisi yaratacak' kararını en sonunda resmen açıkladı. Haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini'nin görevlerini 90 gün boyunca askıya aldı. Açıklamada verilen 90 günlük men cezalarının 45 günü aşmayacak şekilde uzatılabileceği de belirtildi. İsviçre Savcılığı da geçtiğimiz günlerde Blatter hakkında kötü yönetim' ve 'zimmet' suçlamalarıyla soruşturma açarak kendisini sorgulamış ve ofisinde arama yapmıştı. Suçlamalar arasında Blatter'in, Platini'ye usulsüz olarak 2 milyon dolar verdiği iddiası da var.

BAŞKAN VEKİLİ HAYATOU
FIFA İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Issa Hayatou, FIFA Başkanı Sepp Blatter'in futboldan 90 günlüğüne men edilmesi sonrasında başkan vekilliğine getirildi.

YILDIRIM 10 GÜN ÖNCE SÖYLEMİŞTİ
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş derbisinin oynandığı gün (27 Eylül) basın mensuplarına, "Bakın haberiniz olsun, UEFA çatırdayacak" demişti. Yıldırım'ın öngörüsü, FIFA Başkanı Sepp Blatter, ile aynı zamanda FIFA'nın başkan yardımcılığı görevini yürüten UEFA Başkanı Michel Platini'nin 90'ar gün görevden uzaklaştırmalarıyla doğru çıktı. FB TV, haberi "UEFA Çatırdadı" diye verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN