Web Sürümüne Geç

Oğuz Tongsir'e istifa çağrısı

Oğuz Tongsir'e istifa çağrısı
Cuma 15.01.2016

Yönetime geldiği günden beri yaptığı yaptığı hatalarla herkesin tepkisini çeken TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, 'Logo Skandalı'ndan sonra üyeler tarafından istifaya davet edildi. Tongsir'e bir büyük eleştiri de eski Genel Başkan Naci Arkan'dan geldi

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tonsgir, 'Logo Skandalı'ndan sonra istifaya davet edildi. Derneğin 53 yıllık logosundan Türk Bayrağı'nı kaldıran Başkan Oğuz Tongsir, dernek yöneticileri ve üyelerinden çok büyük tepki aldı. Yoğun tepkiler üzerine çok büyük hata yaptığını anlayan Tongsir, geri adım atmak zorunda kaldı ve yeni logoya Türk Bayrağı'nı yeniden koydu. Göreve geldiği günden beri yaptığı yanlışlarla eleştiri oklarına hedef olan Başkan Tongsir'e bir tepki de TSYD eski Genel Başkanı Naci Arkan'dan geldi. Arkan, Fotomaç'a yaptığı açıklamada Tongsir'in 'Logo Skandalı' ile kara bir sayfa açtığını ifade etti.

Oğuz Tongsir kara bir sayfa açtı
Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin 'Bayrak Skandalı'na bir tepki de TSYD eski Genel Başkanı Naci Arkan'dan geldi. Arkan, Oğuz Tongsir yönetiminin beyaz sayfa açmak için göreve geldiğini belirterek, "Beyaz sayfa açmayı bırakın, kara sayfalara yazı yazmaya çalışıyorlar. Bu logo değişimi rastgele yapılmaz. Bu yönetim kurullarında ve genel kurulda gündeme getirilmesi lazım. Bu değişimi gerektirecek bir olay da yok ortada! Bizim logomuz zaten çok anlamlı bir logoydu. Bin tane de değiştirseler ben yakama o 53 yıllık rozeki gururla takarım. Şube yönetiminin ve genel merkez yönetimlerinin hiç birisinin bu logo değişiminden haberi yok. Tongsir yönetimi, TSYD'nin 53 yıllık tarihinde genel sekretere ilk defa maaş bağlamıştır. Dernek, amacından hızla uzaklaşmaktadır" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN