Web Sürümüne Geç

Millet Erdoğan'ı gönlünde taşıyor

Millet Erdoğan'ı gönlünde taşıyor
Perşembe 21.01.2016

Spor Bakanı Kılıç, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı için sözlerine tepki gösterdi: "Sizin gönlüne giremediğiniz millet, Recep Tayyip Erdoğan'ı yüreğinde taşıyor. Cumhurbaşkanı, gece gündüz demeden hizmet ettiği için seviliyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilciliği tarafından inşa edilecek Türkiye'nin ilk gençlik külliyesi olan Burhanettin Kayhan Külliyesi'nin temel atma törenine katıldı. Bakan Kılıç, burada yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki göstererek, "Sayın genel başkan, sizin gönlüne giremediğiniz millet, Recep Tayyip Erdoğan'ı yüreğinde taşıyor. Onun için sizin söylediğiniz sözün bizim nezdimizde hiçbir değeri yoktur ama kanunlar nezdinde karşılığı neyse onun gereği yapılacaktır" dedi. "Buradan açık ve seçik olarak söylüyorum. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı siyasi polemik içerisinde olmaz. Buna tevessül edenler de gerekli cevabı alır" ifadesini kullanan Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumhurbaşkanı samimi
"Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, sizin Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında benim tekrarlamayacağım sizin kullandığınız o kelimeleri size aynen iade ediyoruz. Bunu Sayın Başbakanımız dile getirdi. Sayın genel başkan halktan tepki görüyor ve neden böyle bir tepki ile karşılaştığını anlayamamış. Ben size söyleyeyim, sizin gönlüne giremediğiniz millet, Recep Tayyip Erdoğan'ı yüreğinde taşıyor. Size o yüzden bu tepkiyi gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, insanlarımızın gönlüne girmiş olduğu, milletimize gece demeden gündüz demeden hizmet ettiği ve samimi olduğu için size bu tepki gösteriliyor."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN