Web Sürümüne Geç

Cruyff'un sağlık durumu iyiye gidiyor

Cruyff'un sağlık durumu iyiye gidiyor
Cumartesi 13.02.2016 15:44

Hollandalı efsane futbolcu Johan Cruyff, yakalandığı akciğer kanserine karşı devam eden tedavisinin iyi gittiğini söyledi.

Cruyff, sağlığına ilişkin yaptığı açıklamada, doktorlarının çabaları, insanların sevgisi ve kendisinin olumlu bakış açısı sayesinde uygulanan bazı tedavilerin ardından alınan ilk sonuçların oldukça pozitif olduğunu belirtti.

Kendisini henüz bitmeyen bir maçın ilk yarısını 2-0 önde tamamlamış gibi hissettiğini belirten efsane futbol adamı, "Sonunda bu maçı kazanacağımı biliyorum" dedi.

Futbolculuğu döneminde Ajax ve Barcelona'da sergilediği performansla yeşil sahaların efsane isimleri arasında yer alan Cruyff'a, geçen sene ekim ayında akciğer kanseri teşhisi konulmuştu.

Futbolculuk kariyerinin ardından Barcelona'da teknik direktör olarak görev yaptığı 1991 yılında baypas ameliyatı geçiren Cruyff, bu operasyonun ardından sigarayı bırakmış ve sigara karşıtı kampanyalara destek vermişti.

Uzun yıllar Ajax'ta farklı görevlerde bulunan Cruyff, geçtiğimiz kasım ayında yönetimle ters düştüğü gerekçesiyle Amsterdam ekibindeki danışmanlık görevinden ayrılmıştı.
Etiketler Barcelona, Futbol, Ajax
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN