Shakhtar Donetsk yeni hocasını buldu

Shakhtar Donetsk yeni hocasını buldu
Salı 31.05.2016 20:28

Shakhtar Donetsk, Mircea Lucescu'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Braga'nın eski hocası Paulo Fonseca'yı getirdi.

Süper Lig'de de birçok ekiple adı anılan Mircea Lucescu'nun Zenit'e gitmesinin ardından teknik direktör arayışında olan Shaktar, yeni hocasını buldu. Ukrayna ekibi, Portekizli antrenör Paulo Fonseca ile el sıkıştı. Kulübün internet sitesinde Fonseca ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.Son olarak Braga'yı çalıştırmış olan Fonseca, "Bu kulübün bir parçası olduğum için çok mutluyum. Uzun yıllardır devam eden geleneği sürdüreceğim." ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR'DAN FONSECA MESAJI
Bir dönem adı Trabzonspor'la anılan Portekizli teknik adamın Ukrayna'nın yolunu tutması Karadeniz ekibinde de yankı buldu. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Aydın kendilerinin de bir dönem ilgilendiklerini açıkladığı Fonseca'ya başarılar diledi. Aydın, resmi hesabından yayınladığı mesajda 'Fonseca Shaktar ile imzalamış. Çok iyi hoca. Bizim de görüştüğümüz yabancı teknik direktörlerin arasındaydı Fonseca, başarılar kendisine. Forza Ersun Hoca' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN