Web Sürümüne Geç

Türk sporu zirve yaptı

Türk sporu zirve yaptı
Perşembe 01.07.2016

“Hangi istatistiğe bakarsanız bakın, Türk sporu son 14 yıl içinde ciddi sıçrama yaşadı. Cumhurbaşkanımızın sporla yakından ilgisi de her anlamda ilerlememizi sağlamıştır”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, önceki akşam Dolmabahçe'deki iftar yemeğinde bir araya geldiği spor medyası temsilcilerine önemli açıklamalar yaptı. Birçok konu hakkında bilgi veren Kılıç'ın öne çıkan sözleri şunlar: "Hangi istatistiğe ya da değerlendirmeye bakarsanız bakın, sporcularımızın, antrenörlerimizin, spor yöneticilerimizin ve alt yapılarımızın durumu son 14 yıl içerisinde çok ciddi bir sıçrama yaşamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan spor ile çok yakından ilgilenmektedir."

Yoğun şekilde çalışıyoruz
"Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Türkiye'de inşa edilen spor tesisi yaklaşık bin 800 civarındaydı. 2002'den günümüze kadar yapılan spor tesisi sayısı ile bin 700'e ulaşmıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan 2002'ye kadar yapılmış olan spor tesisi sayısını son 14 yılda inşa etmiş durumdayız. 3 binin üzerinde spor tesisimiz var. Tesislerin en iyi ve en modern şekilde güncellemelerini yapmazsanız dünyadaki gelişmelerden geride kalırsınız. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz."

Antrenör de yetiştirmeliyiz
"Yeteri kadar antrenörümüz yok. Ülkemizdeki yetenekleri keşfedecek ve bu keşiften sonra sporcunun yanında olarak ona destek olacak antrenörlerimizin sayısı yeterli değildir. Sporcu yetiştirmemiz gerektiği kadar o sporcuyu yetiştirecek antrenörü de yetiştirmemiz gerekmektedir. Bu konu için çok ciddi yatırımlar yapmaktayız."

Dopingten kaçmadık!
"Doping konusu ile yüzleştik, bu konudan kaçmadık. Üzerimize düşeni yapıyoruz. Sporda eğer bir temizlik yapılacaksa bunu hep beraber yapmalıyız. Şu anda Türkiye WADA'ya ekstra yükümlülükleri noktasında sorumluluğunu yerine getiren ilk ülke. Sıkı bir hazırlık dönemine devam ediyoruz. Şu anda bin özel sporcuyu 2020 Olimpiyatları'na hazırlamak için çalışıyoruz."
Etiketler Türkiye, Futbol, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN