UEFA'dan çifte standart

UEFA'dan çifte standart
Cuma 15.07.2016 12:22

UEFA, Fransa'daki 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2016) ev sahipliği yapan şehirlerden biri olan Nice'teki 84 kişinin hayatını kaybettiği ve 150'ye yakın kişinin yaralandığı açıklanan terör saldırısından derin üzüntü duyduğunu açıkladı.

EURO 2016 devam ederken Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası saygı duruşu yapılmayacağını ve futbolcuların siyah bant takmayacağını açıklayan, gelen tepkiler üzerine ise sözünden dönmek zorunda kalan UEFA, Fransa'da dün yaşanan terör saldırısı sonrası vakit kaybetmeden bir açıklama yayınladı.

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, "UEFA, Nice'teki terör saldırı nedeniyle sarsıldı ve derin üzüntü duydu" denildi.

Fransa ile dayanışma içinde oldukları belirtilerek, ölenlerin ailelerine başsağlığı dileklerinin iletildiği açıklamada, UEFA'nın, EURO 2016'ya "başarılı bir şekilde" ev sahipliği yapan Nice kenti halkıyla da dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Türkiye'deki patlamalarda da benzer duyarlılığı beklediğimiz UEFA, ülkemizdeki gelişmelerde göstermediği duyarlılığı Fransa'daki terör saldırısında gösterdi ve yine çifte standartta bulunarak kimseyi şaşırtmadı.

Etiketler UEFA, Nice, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN