Web Sürümüne Geç

"Halkımız darbecilere gereken dersi verdi"

"Halkımız darbecilere gereken dersi verdi"
Salı 19.07.2016 15:22

Eski TFF Başkanı Kemal Ulusu ve Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Kemal Ulusu, Türkiye'deki tüm ihtilalleri yaşadığını ve şüphesiz en iyi yönetimin demokrasi ve cumhuriyet olduğunu söyledi.

Her zaman sivil yönetimlerin, askeri yönetimlerden iyi olduğunu belirten Kemal Ulusu, şunları kaydetti:

"Dikteye karşıyım, askeri yönetimler dikte yönetimidir. 15 Temmuz askeri harekat da değildir, birkaç acemi askerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü bilmeden yönetime el koyma girişimidir. Darbe girişiminde bulunanlar, hükümetimizden, askeri birimlerimizden, devletimizin polisinden ve en önemlisi halkımızdan gerekli dersi almışlardır. İnşallah bundan sonra devletimiz ve hükümetimiz böyle olaylara maruz kalmaz. Halkımızın gösterdiği tutum ve devletine güvenini göstermesi de sevinilecek bir olaydır. Bu darbe girişimi şunu göstermiştir; Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde, Atatürk ilkelerine, laikliğe ve cumhuriyete bağlı olarak kardeşçe yaşamak istemektedir. Tüm Türkiye sadece huzur ve barış istiyor."

Sadir Şener: "En yakınlarının hain çıkması çok üzücü"

Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de halkın duruşunun darbe girişimine üstün geldiğini ifade etti.

Babasının 1980 darbesi sırasında milletvekili olduğunu belirten Sadri Şener, şunları söyledi:

"Milletin meclisini bombalamak ne demek. Türkiye'de darbelerin bittiğini umuyordum, demek hala ülkemizde geri kafalılar varmış. Halkın gücünün önüne kimsenin geçemeyeceğini bir kez daha gördük. Halk sokağa çıktı ve işin şeklini belirledi. Kazanan halk oldu. Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı'nın en yakınlarının hain çıkması çok üzücü. Milletimize büyük geçmiş olsun diliyorum."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN