Sonuna kadar meydanlardayız

Sonuna kadar meydanlardayız
Cuma 22.07.2016

Türkiye, 15 Temmuz’dan bu yana tek yürek oldu. Edirne’den Kars’a meydanlar yüzbinlerle doldu. Herkes gibi spor adamları da tepkilerini ortaya koydu... ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılan bu isimler Fotomaç’a konuştu

'Demokrasi Nöbeti'nin önemli noktalarından biri olan Ankara'daki Kızılay Meydanı'nda önceki gece de binlerce vatandaşımız vardı. Geceye spor dünyasından birçok kişi katıldı. Teknik direktör Yılmaz Vural, Güvenç Kurtar, Tugay Kerimoğlu ve Alpay Özalan ile olimpiyat şampiyonu eski halterci Halil Mutlu gibi isimler de destek için meydandaydı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu:
HALKIMIZIN ENDİŞESİ OLMASIN
Milletimizi düşmanlarından arındırmak, demokrasiyi sağlamlaştırmak adına atılan bu adım ülkemiz için hayırlı olsun. OHAL süresince; ulusal ve uluslararası tüm spor müsabakaları aynı şekilde devam edecektir. Halkımızın endişesi olmasın. Milli irademize sahip çıkan vatandaşlarımızla Külliye önündeydik. Gerek Külliye önünde; gerekse de tüm ülke genelinde demokrasimize ve milli irademize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca bu uğurda şehit olan tüm güvenlik güçlerimiz ve sivil vatandaşlarımıza tekrardan Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim.

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül:
BU GİRİŞİMİ LANETLİYORUZ?
15 Temmuz'u bize yaşatanları nefretle kınıyoruz. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Demokratik seçimle ve halkın iradesiyle göreve gelmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümetine, FETÖ uzantıları tarafından yapılmak istenen darbe girişimini Adanaspor Kulübü olarak lanetliyoruz. Halkımız tarafından seçilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümetini sonuna kadar destekliyoruz. Demokrasi nöbeti için taraftarlarımızla meydanlardayız. Demokrasi mücadelemizi devam edeceğiz.

Rizespor Başkanı Metin Kalkavan:
MÜCADELE DEVAM EDECEK
Bunun kabul edilecek bir tarafı yok. Darbeyi şiddetle reddediyoruz. Çok kötü olaylar yaşadık. Türkiye'de ilk kez meclis bombalandı. İlk defa insanların üzerine ateş açıldı. Ölenlere Allah rahmet eylesin. Herkese nasip olmayan bir şekilde öldüler, şehit oldular. Ülkemiz çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıyaydı. Şimdilik bertaraf edildi. Bu durumdan ülkemiz kazançlı çıkacaktır. Ancak uyanık olmak zorundayız. Çünkü 40 yıldır yapılanan bu örgüt her tarafa dağılmış durumda. Bu nedenle darbe bastırıldı ama mücadele devam edecek. Büyük bir terörist çeteyle karşı karşıyayız. Ne mutlu ki, bu ülkenin dinamikleri yüksek, milleti ayakta... Çok değerli bir cumhurbaşkanımız var.

Mersin İY Başkanı Hüseyin Çalışkan
HAİNLERE GEÇİT YOK?
FETÖ'cü hainlerin darbe girişimlerinin başarısızlığa uğramasında en önemli etkenler başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet teşkilatının dik duruşlarıdır. Hainlerin silahlarından çıkan kurşunlarla, attığı bombalarla hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, hastanelerde tedavi gören yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Çağrısı üzerine meydanları bırakmıyor, demokrasi nöbetimize bu hainlerin tamamı temizleninceye kadar devam edeceğiz.

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan
BU ÇABA BOŞA GİTMEZ
Türk insanı hiçbir zaman istiklalini, bağımsızlığını, özgürlüğünü kısıtlayan hiç kimseye boyun eğmemiştir. Türk insanı islam fıtratı üzerine yaratıldığı için şehitlik gibi, vatanına milletine bağlı bir yapıya sahip. Tankların önüne yattılar, kurşunlara göğüslerini uzattılar. Osman Gaziler'den Yavuz Sultanlar'dan beri bu böyle... Biz bu ataların torunlarıyız. 15 Temmuz tüm dünyaya bunu bir kez daha gösterdi. Beni en çok sevindiren şehitlik mertebesine ulaşan insanlarımızın çabalarının boşa gitmemesi oldu. İnşallah bu yaşadıklarımızı cenabı Allah bize bir daha göstermez.

Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl:
BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Gözü dönmüş bu caniler için vatan, millet hiçbir şey yoktur. Bu yüzden her zaman birlik olacağız. Ülkenin huzur ve istikrarını bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyondaki konuşması ile tüm Türkiye tek yürek oldu. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere herkesten Allah razı olsun.

ÖZEL HABER / YILMAZ ŞENOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN