Web Sürümüne Geç

'Sen kansızsın!'

'Sen kansızsın!'
Cuma 23.07.2016

Yazarımız Erman Toroğlu ve TSYD eski başkanı Naci Arkan, TSYD başkanı Oğuz Tongsir'e milletle dalga geçen tweeti için ateş püskürdü.

Türk milletinin vatanını savunmak için canını hiçe saydığı Fetö'cü hain faşist kalkışma sırasında TSYD başkanı Oğuz Tongsir'in skandal tweetine çok büyük tepki yağmıştı. Yazarımız Erman Toroğlu ve TSYD eski başkanı Naci Arkan, milletle dalga geçen bu tweetini silip özür bile dilemeyen Tongsir'e gereğinin yapılması için yetkilileri göreve çağırdı:

ERMAN TOROĞLU:
Ey Oğuz Tongsir! Yaptıkların bini aştı. Söylediklerin ve eylemlerin de... Bak Oğuz Tongsir! Sağcı olabilirsin, solcu olabilirsin, ateist olabilirsin, dinsiz olabilirsin, Yahudi olursun, Müslüman olursun ne olursan ol, böyle iğrenç bir darbe girişimine Türkiye top yekun karşı gelmişken senin attığın o iğrenç tweet artık senin o pislik bardağını tam taşırdı. Senin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmandan şüphe duyuyorum! Senin geçmişinde acaba karışık bir şeyler var mı! Buna karışık derken kandan bahsediyorum. Vücudunda dolaşan kandan diye yazacaktım, ama senin vücudunda da bu açıklamalardan sonra taze saf bir kanın dolaştığına inanmıyorum. Yani kansızsın diyorum!

NACİ ERKAN (TSYD Eski Başkanı)
Sonradan ne kadar silse de bu artık kamuoyunda TSYD'nin prestijini de sarsmıştır. Üyeler başta yönetim kurulu üyeleri, Başkanları kadar bu işe sessiz kalmamalı. Çünkü bu TSYD Spor yazarlarının derneğidir. Şahısların değildir. Ona sahip çıkmaları gerekiyor. Bunun için de ne gerekiyorsa yapmalılar. Ortamın birleşme, kardeşlik ve bütünleşme günü olduğunu bir tek bilmeyen TSYD kalmış gibi bir görüntü vermek içimizi acıtıyor. Onun için gereken neyse yapılmalıdır.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN