Komik bir açıklama

Komik bir açıklama
Pazar 24.07.2016

Hain darbe girişimi sonrası twitter’dan Türk milletiyle dalga geçen Oğuz Tongsir, TSYD’ye siyaseti sokmam diye mesaj attı. TSYD’yi resmen kullanan Tongsir, devletin gizli belgelerini açıklayan Can Dündar’ı koruduğu günleri çabuk unuttu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) başkan Oğuz Tongsir'in çıkardığı krize her gün yeni bir halka daha ekleniyor. 1963 yılında kurulan, Türkiye'nin köklü gazetecilik derneklerinden olan TSYD'nin başkanı Tongsir, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini önlemek için sokağa çıkıp tankların önüne atlayıp canını verenlerin eylemleri için; "Tankın önüne nasıl atlamışlarmış? Yahu bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar. Devleti için tank mank vız gelir" diyerek dalga geçmişti. Tepkiler üzerine twitter hesabını kapatıp yazdıklarını inkar eden Tongsir dün de kişisel hatalarını örtbas etmek için TSYD'yi kullanmaktan çekinmedi. Derneğin sitesinden açıklama yapan Tongsir, "TSYD'yi ele geçirmek istiyorlardı, becerememişlerdi. Ama bilmedikleri birşey vardı; orası bir kaleydi, kolay kolay yıkılmazdı... Başkan olduğum sürece siyaseti TSYD'nin kapısından içeri sokmayacağım" dedi. Oysa siyasetin babasını 27 Kasım'da yapmıştı. 27 Kasım 2015 tarihindeki TSYD açıklamasında Can Dündar'ın gazetecilik yapmaktan dolayı tutuklandığı iddia edilmiş, "Bu basına ve demokrasiye indirilmiş bir darbedir" denilmişti. Bir kaç ay sonra sonuçlanan mahkemede Can Dündar, 'devletin gizli bilgilerini açıklamak' suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde de Türkiye'yi terk etmişti.

TONGSİR'İN SKANDAL İCRAATLARI
-Değişikliğe gidilen TSYD logosundaki Türk bayrağı çıkartıldı. Tepkilere karşı "Türk bayrağını koymayı unutmuşuz" denilerek logoya ay-yıldız eklendi.
-Can Dündar'a "gazetecilik" adına sahip çıkan Oğuz Tongsir, yaptıkları haberler yüzünden Fenerbahçe Stadı'na muhabirleri sokmayan Aziz Yıldırım'ın ayağına gitti.
- Araç almak isteyen TSYD Ankara Şubesi'ne eşinin arabasını sattığı öne sürüldü. Durum ortaya çıkınca, "Satmıyorum, bağışlıyorum" şeklinde açıklama yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN