Web Sürümüne Geç

Omuz omuza

Omuz omuza
Pazar 24.07.2016

İstiklal Caddesi’nde buluşan farklı renkler ay-yıldızda birleşti Kahpe darbe girişimi karşısında tek yumruk olduğunu gösterdi. Dev yürüyüş sonrası Taksim’deki ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılan taraftarlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine tezahüratlar yaptı

FETHULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain ve kahpe darbe kalkışmasına tüm ülkede tepki yağarken, spor kulüplerinin taraftarları da yaşanılanlara sessiz kalmadı. İstanbul'da bir araya gelen 4 büyük kulübün taraftar grupları, demokrasi için yürüdü. Taksim'de düzenlenen yürüyüşe, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un yanı sıra, birçok takımın taraftarları katıldı. Beyoğlu'nda bulunan Tünel önünde toplanarak sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na yürüyen binlerce taraftar, darbe girişimine tepki gösterdi. Takımlarının formalarıyla alana gelen futbolseverler, "Darbeye karşı omuz omuza", "Vatan sana canım feda", "Bu vatan düşmez", "Hep beraber Türkiye" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı. Taraftarlar taşıdıkları bayrak ve flamalar, yaktıkları meşalelerle renkli görüntüler oluşturdu.

HAİNLERE EN NET MESAJI VERDİLER
Renklerin birleştiği, kalplerin sadece ay-yıldız için attığı büyük organizasyonda farklı formalar giyen taraftarlar yan yana fotoğraflar çektirirken, sergilenen birliktelik hain ve kahpe darbecilere büyük bir ders oldu. "Darbeye Hayır" ve İstiklal Marşı'ndan "Hakkıdır Hakk'a tapan milletimin İstiklal", "Arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın, siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın" yazılı pankartlar taşıyan taraftarlar darbeye karşı dimdik ayakta duran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine de tezahüratlarda bulundular.

TEK YÜREK, TEK VATAN, TEK TÜRKİYE
15 Temmuz gecesi hainlerin oyununu bozan Türk halkının meydanlardaki 'Demokrasi Nöbeti'ne 4 büyük kulübün taraftarları da destek verdi. Yürüyüşe Beyoğlu Tünel'den başlayan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarları ile Vodafone Arena'dan harekete geçen Beşiktaş taraftarları Galatasaray Lisesi'nin olduğu noktada buluşup meydana yürüdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini de taşıyan taraftarlar Taksim Anıtı önündeki 'Demokrasi Nöbeti'ne katılıp, Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı dimdik ayakta durdu.

Turgut DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN