Web Sürümüne Geç

  İzmir’de stat söleni

  İzmir’de stat söleni
  07 Eylül 2017, Perşembe Güncelleme: 21:59

  Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de yıllardır beklenen 3 stadın temelini, cumartesi günü Buca İnkilap İZBAN İstasyonu’ndan saat 10.30’da canlı bağlantı gerçekleştirerek aynı anda atacak

  İzmir'de cumartesi günü büyük bir şölen yaşanacak. Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de yıllardır beklenen 3 yeni stadın temelini aynı anda atacak. Başbakan Yıldırım, cumartesi günü Buca İnkilap İZBAN İstasyonu'ndan saat 10.30'da 3 stada canlı bağlantı gerçekleştirecek ve tesislerin temeli aynı anda atılacak.

  Törenle ilgili dün Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü'nde koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda temel atma törenleriyle ilgili kulüplere bilgi verilirken, müteahhit firmaların, stat arazilerinde cumartesi gününe kadar gerekli hazırlığı yapacağı belirtildi. Revize edilen projesi 15 bin 670 seyirci kapasiteli olan Karşıyaka Stadı ve 15 bin kapasiteli Alsancak Stadı'nın 550'şer gün, 20 bin 35 kapasiteyle inşa edilecek Göztepe Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin ise 700 günde tamamlanması öngörülüyor.

  Yükleniyor