Devler Ligi tehlikede!

Devler Ligi tehlikede!
Cumartesi 11.05.2019

Ajax’ın yarı final oynamasıyla Hollanda’nın puanı (32.443), Türkiye’ye (34.600) çok yaklaştı. Eğer 10. sıradaki yerimizi kaybedersek, 2020-21 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılamayabiliriz.

Şampiyonlar Ligi'nde finalin kıyısından dönen Hollanda ekibi Ajax, ülkesine muazzam bir katkı sağladı. Ülke puanını oldukça yükselten dev kulüp, Hollanda'nın Türkiye'ye yaklaşmasına destekte bulundu. Avrupa kupalarına katılan ülkelerin puan sıralamasında 10'uncu olan Türkiye'de Süper Lig kazananı, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım sağlıyor. Fakat Hollanda kulüplerinin başarısı ve Avusturya'nın da arkadan gelmesiyle, gelecek sezon yerimizi kaybedebiliriz. Bu da şampiyon takımın Devler Ligi'ne ön eleme oynamadan giremeyeceği anlamını taşıyor. TÜRK kulüpleri Avrupa kupalarına en fazla 5 takım gönderebiliyor. Lig şampiyonu direkt, lig ikincisi ön elemeyle Devler Ligi yolunu tutuyor. Ancak ön elemede gelen rakipler çok güçlü olduğu için ekiplerimiz 11 yıldır bu turu geçemiyor. Son olarak Fenerbahçe 2007- 08 sezonuna direkt katılım sağlamış, Beşiktaş ön elemeyi geçerek gruplara kalmıştı. Bu sezon Süper Lig şampiyon için Devler Ligi'ne direkt katılma konusunda herhangi bir tehlike bulunmuyor. Ancak 2020-21 sezonunda riskli durum gerçekleşebilir.

HAFTANIN YILDIZI MOURA
Tottenham'ın yıldızı Lucas Moura, Şampiyonlar Ligi'nde haftanın oyuncusu seçildi. 2-0 geri düştükten sonra Ajax ağlarını 55, 59 ve 90+5'te sarsan Brezilyalı yıldız, finalin kapılarını açmıştı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA