Savunmamızla yendik

Çarşamba 13.01.2010 12:29

Basketbol ULEB Eurocup'da İtalya'nın Banca Tercas Teramo takımını 87-80 mağlup ederek son 16 takım arasına giren Galatasaray Cafe Crown'un antrenörü Cem Akdağ, ikinci yarı yaptıkları savunma ile rakiplerini yendiklerini söyledi.

Akdağ, öncelikle rakip takımda Amoroso'nun olmamasının kendileri için avantaj olduğunu belirterek, ''İlk maçta oynamayan Fatih oynadı ve çok önemli iş yaptı. Potanın altını iyi kapattı. İkinci devrede Washington çok iyi savunma yaptı ve Poeta'yı durdurdu. İkinci yarıda yaptığımız savunma ile karşılaşmayı kazandık. Ama tek tek baktığımız zaman ofansif açıdan oyuncularımız çok iyi oynadılar. Evren Buker de muazzam oynadı'' diye konuştu.

Banca Tercas Teramo karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Cem Akdağ, ''Şimdi önümüzde Aliağa Pektim maçı var ve bu karşılaşmaya odaklanacağız. Bu maçta bize önemli destek veren seyircimize de çok teşekkür ediyorum ve bu takımı yalnız bırakmasınlar diyorum. Son 16'ya kaldığımız için mutluyuz'' dedi.

Maçta 15 sayı üreten Darius Washington ise ''İyi maç oldu. Bir takım oyunu oynayarak bu maçı kazandık. Top 16'da güçlü gruptayız. Zorlu maçlar bizi bekliyor. Ama artık hiçbir rakip kolay değil. İşimiz kolay olmayacak, her maça ayrı ayrı konsantre olacağız'' değerlendirmesini yaptı.

Fatih Solak da ''Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum, onların destekleri sayesinde bu maçı kazandık. Çok iyi bir takımız, genç bir ekibiz. Çok çalışarak maçlara hazırlanıyoruz. Çok zor günler geçirdik ama hala ayaktayız ve yolumuza devam ediyoruz. Bu maç da önemli bir maçtı, kazanmamız gerekiyordu, kazandığımız için de çok mutluyuz'' dedi.

Evren Büker ise maçta çok iyi oynamadıklarını belirterek, ''Ama kazanacak hareketleri zamanında yaptığımızı düşünüyorum. Bir rahatlama yaşadığımızı düşünüyorum ama bu rahatlık inşallah lige yansımaz. Önümüzde önemli maçlar var'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN